Bartosz Batra przed sobotnim Kunlun Fight 81: „Wei Ning Hui jest do pokonania.”

22 Lipiec 2019
0
Bartosz Batra przed sobotnim Kunlun Fight 81: „Wei Ning Hui jest do pokonania.”
foto.: facebook.com

Już w najbliższą sobotę Bartosz Batra wróci po dłuższej przerwie do startów w formule K-1, która robi sporą różnicę w przypadku zawodnika muay thai, jakim jest wrocławski fighter z doświadczeniem ponad 50 pojedynków. Wyzwanie o tyle istotne, gdyż jego przeciwnikiem będzie mistrz chińskiej organizacji Kunlun Fight – Wei Ning Hui. Pojedynek odbędzie się jednak z małym zastrzeżeniem:

Mój rywal jest mistrzem tejże organizacji, ale pas nie jest stawką tego pojedynku. Mierzymy się na dystansie trzech rund jako Super Fight w formule K-1, w której nie walczyłem od pięciu lat. Głównie zajmowałem się bowiem muay thai. Starcie odbędzie się w kategorii 66 kg, gdzie czempion dzierży pas w 65 kilogramów. Nadal jest mistrzem, choć przegrał tam dwie ostatnie walki, żadna jednak nie była o tytuł. Miesiąc temu przegrał z Iliasem Buliadem, który jest absolutnym topem w naszej dywizji. Dali dobrą ofertę, to ją wziąłem.

O swoim rywalu Bartosz zdążył się co nieco dowiedzieć, bo Chińczyk miał już przetarcie z bliskim znajomym z Polski:

Ning Hui jest dobry, ale też do pokonania. Walczył w przeszłości z Tomaszem Makowskim, który jednak jest za mały do tej kategorii wagowej.

Dobra wiadomość dla fanów z kraju jest taka, że galę z udziałem Batry można oglądać za pośrednictwem telewizji Fightbox lub płatnego Fite TV. Póki co, Polak przebywa jeszcze w Tajlandii, gdzie jest na końcówce przygotowań:

Jestem teraz w Tajlandii, gdzie miałem cały obóz. W czwartek lecę do Pekinu!

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x