Błachowicz o walce z Jonesem w Nowym Jorku: „Listopad to elegancki termin.”

25 Lipiec 2019
6

Wczorajszy powrót MMAnews Live #82 przyniósł kilka perełek a wśród nich wypowiedź Jana Błachowicza, który szybko zareagował na Tweet Jona Jonesa odnośnie powrotu do oktagonu w listopadzie tego roku:

Listopad jest eleganckim terminem.

W tle cały czas rozgrywają się słowne utarczki pomiędzy ewentualnymi pretendentami, gdzie każdy próbuje sobie uszczknąć swoją szansę:

Każdy chce sobie utorować drogę i dlatego przepychają się, wyzywają udowadniając który z nich jest lepszy.

A wspomnianych możliwości jest co najmniej kilka. Jest Corey Anderson, Dominick Reyes, a nawet Johny Walker czy Anthony Smith. Choć nasz rozmówca był zdania, że weterani przodem:

Ja się pod tym podpisuję re.d że najpierw weterani). Ja mam coraz mniej czasu, bo młodszy się nie robię i fajnie byłoby dostać szansę walki o pas. Jeżeli nie, to mam w sobie na tyle chęci i ognia, że jeżeli będzie trzeba to zrobię tę jedną walkę lub dwie, jeżeli będzie trzeba. Mam jednak nadzieję, że ta walka będzie od razu, ale zobaczymy. Trzeba będzie poczekać.

Nie wiedziałem, że Smith pauzuje do końca roku i myślałem, że może to będzie on. Jeżeli pauzuje to może ułoży się tak, że będzie Jones. Walker też jest mocny, młody ale powinien chyba zrobić jeszcze jakąś walkę, żeby móc się czegoś domagać. Jest jeszcze Corey, który cały czas jest w grze.

Gdyby miało do czegokolwiek dojść oficjalnie w kontekście pasa, to Jan ma już nawet wstępnie ułożoną taktykę, którą wyciągnął ze starcia Jones vs Santos:

Nie wiem co by się działo, gdyby nie kontuzjowane kolana Thiago, bo ja nie lubię zastanawiać się co by było gdyby. Od dawna jednak nikt nie postawił się Jonesowi tak jak zrobił to Santos. Miał swoje momenty w walce i dobrze się to oglądało.

Wydaje mi się, że Jones jest coraz bardziej rozpracowany. Rozgryźli jego plan i matematyka weźmie górę. Ja już sam na podstawie walki Thiago vs Jon mam jakieś pierwsze założenia. To właśnie ten pojedynek dopiero pokazał mi właściwą drogę do pokonania Jonesa, gdzie wcześniej tego nie dostrzegłem w żadnej innej walce.

Oczywiście zanim w ogóle dojdzie do jakiegokolwiek zestawienia, musi się wyjaśnić sama kwestia prawna Jonesa, bowiem na mistrzu ciąży oskarżenie kelnerki z baru ze striptizem o napaść wobec jej osoby. Choć przypuszczamy iż taka sprawa bez względu na rezultat, chyba nie powstrzyma go przed biegiem po swoje.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kalbar
Kalbar
1 rok temu

Aktualizacja powstał fanowski plakat dla Dany White i Jonesa. Pomysł walki dla Janka popierają już zawodnicy UFC 💪

Zawodnik32
Zawodnik32
1 rok temu

Wstydu oszczędź. Walka z Coreyem to byłoby już wyzwanie .

Kalbar
Kalbar
1 rok temu
Reply to  Zawodnik32

A w czym Corey lepszy od obecnego Jana?

Zawodnik32
Zawodnik32
1 rok temu
Reply to  Kalbar

W tym, że już go pokonał, co oznacza że jest lepszy. Innej opcji nie ma .

Kalbar
Kalbar
1 rok temu
Reply to  Zawodnik32

Ok ale od tamtego czasu sporo minęło i Corey też w międzyczasie przegrał z kimś