Chiesa o intymnym zajściu na UFC 239: „Sanchez sprawdził mi olej.”

09 lipiec 2019
0
Chiesa o intymnym zajściu na UFC 239: „Sanchez sprawdził mi olej.”

Michael Chiesa zdecydowanie pokazał się z jak najlepszej strony podczas UFC 239, gdzie jako półśredni wreszcie mógł pokazać drzemiący w nim potencjał. Wprost przeciwnie do Diego Sancheza, który odszedł od dotychczasowego trenera i połączył siły z nowym „trenerem poruszania” (red. movement coach) przywołującego na myśl czasy słynnego Ido Portal, który tak samo jak i w tym przypadku, z miejsca stał się przedmiotem internetowych docinek. Zwłaszcza teraz, gdy w rozmowie z ESPN „Maverick” zdradził kulisy intymnego zajścia, do którego doszło na 13 sekund przed końcem drugiej rundy:

To była 2 runda. Pamiętam dokładnie, że to było pod sam koniec. Byliśmy w pozycji, gdy siedziałem i próbowałem zajść go za plecy. To jest ruch zapaśniczy. Nie wiem czy to było celowe. Nagle poczułem jego palce w odbycie. Krzyknąłem do niego „zabierz swoje łapska z mojego tyłka”. W zapasach nazywamy to sprawdzaniem oleju. Zdecydowanie Diego sprawdzał mi poziom oleju i musiałem na niego krzyknąć. Od razu przeszło mi przez myśl, że sytuacja zaraz obiegnie cały świat, ale nikt chyba tego nie wychwycił. Pamiętam dokładnie, że to wydarzyło się pod koniec 2 rundy. W zapasach już mi się to zdarzyło. Nie byłbym zaskoczony, gdyby zrobił to specjalnie. Ja się tak nie bawię.

„Sprawdzanie oleju” to technika, której większość fanów być może nie doświadczyła, ale technika ta została mocno spopularyzowana w środowisku zapaśniczym, ale spotkać się można z nią także w środowisku piłkarskim i wielu innych. Ofiara odczuwa na tyle duży dyskomfort, że rozprasza to jej uwagę, co skrzętnie wykorzystuje „sprawdzający” do uzyskania przewagi. Swego czasu sporo mówił o tym Joe Rogan w swoim podcaście:

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x