Video: Maciej Gierszewski wygrał mocnym nokautem na Brave FC 24

26 Lipiec 2019
0
Video: Maciej Gierszewski wygrał mocnym nokautem na Brave FC 24
foto.: fite.tv

„Magic Man” raz jeszcze pokazał trochę ze swojej magii, gdy wczoraj wieczorem wszedł do oktagonu Brave FC 24 w Londynie. To właśnie tam w drugiej walce wieczoru Maciej Gierszewski (6-4) zdobył swoje szóste zwycięstwo, ciężko nokautując Ciana Cowley’a (2-3) z dublińskiego SBG już na początku drugiej rundy. Efektowne zwycięstwo nie przyszło mu jednak tak łatwo, bo rywal był znacznie lepszy niż pokazuje to jego rekord (red. podwójny mistrz ISKA, doświadczenie w k-1/muay thai).

Runda 1.

Irlandczyk od początku przycisnął tempo, przejmując środek oktagonu. Co rusz zasypywał Macieja niskimi kopnięciami na łydkę, które są wyjątkowo  bolesne. Szybko dało się zauważyć, że Polak nie jest fanem tych uderzeń, dlatego w pewnym momencie poszedł w klincz, by spróbować obalić swojego przeciwnika. Cian dobrze poradził sobie z podwójnym podchwytem i rozerwał uścisk. Cały czas częstował Gierszewskiego niskimi kopnięciami.

Runda 2.

Cowley kontynuuje taktykę kopnięć na łydkę zmuszając Polaka do zmiany postawy, by chronić obitą nogę. Po jednym z nich wyraźnie uśmiechnął dając do zrozumienia, że Cian osiągnął cel. W pewnym momencie Maciej postanowił przełamać impas i zamarkował uderzenie lewą, uderzając z kolei celnie prawą prosto na szczękę oponenta, który sparaliżowany poleciał na ziemię jak drzewo. Usztywnione nogi i wyciągnięta ręką to znak, że Irlandczyk miał już dość, ale na wszelki wypadek trzeba było dobić jeszcze kilkoma ciosami w parterze.

Po wszystkim szczęśliwy Maciej Gierszewski skomentował:

Mam nadzieję, że wszystkim podobał się ten pojedynek i dobrze się bawiliście. Każdy kto mnie zna ten wie, że mam dynamit w obu rękach, a tym razem padło na prawą. Skończyłem go przez nokaut.

Dotychczas walczyłem w kategorii średniej, półśredniej. Mierzyłem się z wielkimi chłopakami, również takimi moich gabarytów. Teraz, gdy po raz drugi zszedłem do lekkiej to zdobyłem drugie zwycięstwo przez nokaut techniczny, a w sumie sześć skończeń na 100%. Jako zawodnik lekkiej kategorii zajmę się całą dywizją i jeżeli Brave podpisze mnie na dłużej, wówczas obiecuję iż niebawem będę chodził z mistrzowskim pasem.

Poniżej finalny moment:

https://twitter.com/Jolassanda/status/1154504299705229325

A powtórkę całej walki możecie zobaczyć jeszcze raz na Fite TV.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o