UFC rozważa zestawienie Ben Askren vs Demian Maia

24 Lipiec 2019
0
UFC rozważa zestawienie Ben Askren vs Demian Maia
foto.: ufc.com

Ciężko jest oprzeć się wrażeniu, że Dana White rzeczywiście może mieć jakąś urazę do Bena Askrena (19-1) jeszcze z czasów, gdy ten nie walczył dla UFC i nieustannie droczył się słownie z głównodowodzącym organizacją. Jak powszechnie wiadomo, w tym wszystkim na końcu chodzi o pieniądze a do niedawna niepokonany „Funky” częściowo osiągnął to co chciał, podpisując intratną umowę, dzięki której zarabiał i szybko piął się w górę. Teraz, gdy Dana udowodnił swój punkt widzenia wraz z 5-sekundowym nokautem jaki zaserwował światu Jorge Masvidal, najwyraźniej zluzuje nieco lejce i zestawi Bena z zawodnikiem nie mniej ekscytującym, ale jednocześnie bardziej dopasowanym stylistycznie. Wg ESPN szykuje się bowiem nie lada gratka dla fanów sportów chwytanych:

Wg źródeł bliskich sytuacji UFC dyskutuje nad zestawieniem Ben Askren vs Demian Maia, gdy Askrenowi minie wrześniowy termin medycznego zawieszenia.

Maia (27-9) jeszcze w zeszłym roku był w ciągu 3 przegranych z absolutną czołówką zapaśniczą dywizji 170 lbs, ale w obecnym udało mu się odbić dwoma zwycięstwami z młodszymi, mniej znanymi fighterami. Niewątpliwie zestawienie z Benem gwarantuje pokaz grapplingowych fajerwerków. Jego potencjalny rywal miałby szansę odbić się po dewastującym nokaucie, choć 5-sekundowe kolano prawdopodobnie już na zawsze zostanie zapamiętane przez kibiców.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o