Wyrok USADA ws Shtyrkova: Dwa lata zawieszenia za niedozwolony Boldenon

10 lipiec 2019
1
Wyrok USADA ws Shtyrkova: Dwa lata zawieszenia za niedozwolony Boldenon
foto.: rcc_mma

To mocno nietypowa sytuacja do jakiej doprowadził Ivan Shtyrkov, który zamiast podbijać kategorię półciężką UFC, przyszedł i odszedł w niejasnych okolicznościach pozostawiających sporo niedomówień. To co niejasne, wyjaśniła teraz USADA w specjalnym komunikacie:

USADA powiadomiła UFC o nietypowym odkryciu laboratoryjnym i ze względu na ostrożność, organizacja usunęła Shtyrkova z karty walk na której miał rywalizować. Po przeprowadzeniu dodatkowej analizy laboratorium zgłosiło obie próbki z wynikiem pozytywnym na obecność Boldenonu i jego metabolitów.

Boldenon jest sterydem anabolicznym, który jest bardzo podobny budową do testosteronu, ale ma znacznie silniejsze działanie. Powoduje dobry przyrost mięśni i zwiększa wytrzymałość organizmu. Jest oczywiście substancją zabronioną. Tym samym wyrok brzmi jednogłośnie i brzmi 2 lata w zawieszeniu od 27 marca 2019 do 27 marca 2021.

Nie czekając na rozwój sytuacji, Shtyrkov rozwiązał kontrakt z UFC za porozumieniem stron i poszedł do RIZIN. W Japonii sankcje USADA nie obowiązują, dlatego już 27 lipca rywalem Rosjanina będzie Kim Hoon.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
moon
moon
2 lat temu

To ten co jeszcze nie zawalczył i już go zawiesili? 😎 Do Jonesa niech idzie i sie uczy roboty.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x