Colby Covington jednogłośnie wypunktował Lawlera woluminem 600 wyprowadzonych ciosów

04 Sierpień 2019
9
Colby Covington jednogłośnie wypunktował Lawlera woluminem 600 wyprowadzonych ciosów
foto.: ufc.com

Brak znanych nazwisk na UFC on ESPN 5 w Newark został mocno wynagrodzony przez wielce oczekiwane starcie Colby’ego CovingtonaRobbiem Lawlerem, który został absolutnie zgaszony ogromnym woluminem 600 zadanych ciosów, przy kilkudziesięciu próbach obalenia ze strony „Chaosa”. To wszystko to jego polisa zabezpieczająca na walkę z mistrzem Kamaru Usmanem.

Runda 1.

Covington rozpoczął Superman Punch i od razu narzucił mocne tempo, żeby nie pozwolić rywalowi narzucić mocnego tempa. Colby skrócił dystans i prawie obalił Robbiego, który tylko podparł się kolanem i wrócił, by za chwilę paść i znowu wstać. Po drodze sprzedał łokieć przyklejonemu z tyłu Covingtonovi. Ten od razu szukał szyi, jak nie z jednej to z drugiej strony, przy okazji obciążając go własnym ciężarem. Cały czas szuka właściwego uścisku z każdego kąta. Robbie zdołał się wyrwać i wstać, ale za chwilę znowu wylądował na plecach i ponownie wstał.

Runda 2.

Covington cały czas utrzymuje intensywne tempo najpierw zarzucając Robbiego kilkoma ciosami i od razu schodząc do nóg. Lawler szybko wstał,  Colby jednak nie daje za wygraną. Póki co jego strategia częściowo skutkuje o tyle, że to przeciwnik musi zgadywać. O dziwo to Lawler wydaje się bardziej zmęczony, a Colby raz jeszcze szuka duszenia zza pleców. Akcja przenosi się do stójki, gdzie Colby nieustannie zarzuca oponenta prostymi i podbródkowymi. Dopiero pod koniec Robbie zaczął przesuwać się do przodu, jednocześnie pozwalając Colby’emu na wystrzelanie się, ten jednak nie zwalnia.

Runda 3.

Colby nie pozwolił na narzucenie mu presji i poszedł do obalenia. Robbie wstał i padł raz jeszcze, by zaraz podnieść się na nogi. Lawler robi się agresywny, dlatego „Chaos” gasi jego ataki klinczem czyniąc ten pojedynek czysto zapaśniczym. Po drodze cały czas zarzuca Lawlera woluminem ciosów utrzymując niewiarygodne tempo.

Runda 4.

Już na początku Colby osiągnął poziom 300 zadanych ciosów przy 97 od Lawlera. W międzyczasie znajduje czas na kolejne próby obalenia. Cały czas zarzuca Robbiego ciosami, który świetnie unika części balansem ciała, ale jednocześnie sporo z nich wchodzi. Szybkie obalenie i tak samo szybki powrót Lawlera do góry. Colby dodał do arsenału kilka krótkich łokcie spod siatki.

Runda 5.

Wydawałoby się, że Robbie gromadzi energię, by wystrzelić w ostatniej ale po półtorej minuty nic z tego, bo tempo wciąż nadaje Covington. Robbie pozwolił sobie na nieco więcej dopiero na równe 2 minuty przed, ale tylko na moment, bo Colby cały czas pozostaje tuż przed nim i boksuje. Lawler opuścił ręce i wykonuje taniej w pogoni za Covingtonem, który nie przestraszył się i posłał obrotowe kopnięcie po którym dołożył celny back fist. To by było na tyle dla 100% pretendenta Colby’ego Covingtona, który zgarnął pewną, jednogłośną decyzję 50-45, 50-45, 50-45 oraz walkę o pas, podsumowując:

Byłem mocno zainspirowany rodziną Trumpa, która przyjechała tu by mnie dzisiaj dopingować.

Pomówmy o dzisiejszej lekcji dla Robbiego Lawlera, którą powinien był odrobić z Mattem Hughes. A brzmi ona „Zejdź z torów, gdy nadjeżdża rozpędzony pociąg juniorze. Bez względu czy to jest pociąg Trumpa czy też Colby’ego, złaź z drogi.

Hej wszyscy, zamknijcie się bo kupiliście bilet żeby mnie oglądać, więc pozwólcie mi dokończyć wywiad. Marty Fake News Snoosman, możemy to zrobić nawet dzisiaj. Gdzieś jesteś, chodź tutaj.

 

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
3 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
W. MrozowskiaaZawodnik32W.MrozowskiKap Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zawodnik32
Gość
Zawodnik32
Offline

Lawler po łomocie od Woodleya to wrak. Kończ karierę panie, bo szkoda zdrowia. To zestawienie to „misz-masz” po całości. Kto to w ogóle zestawił.

aa
Gość
aa
Offline

Mrozu krul mocno masakruje z32.

Zawodnik32
Gość
Zawodnik32
Offline

Myślę z kolei, że Pan redaktor powinien pomyśleć współpracy z dobrą hurtownią kremów odmładzajacych bo zmarszczek coraz więcej a i 4 dyszki gonią. Przede mną właśnie stoi cała kariera, tak jak Pan napisał, bo dopiero ją rozpoczynam.

Kap
Gość
Kap
Offline

Lawler poddany nieustannej presji całkowicie bezbarwny i pozbawiony instynktu zabójcy. Na drugim biegunie dziś Herb Dean, który mimo słabego bilansu (2-3) wykazał się dzisiaj nie lada instynktem zabójcy notując dwa widowiskowe skończenia na jednej gali.