Kijańczuk o walce z Zontkiem: „Chcę się jak najszybciej odkuć.”

05 sierpień 2019
0

Niedawny MMAnews Live z pierwszą telekonferencją MMA w Polsce, okazał się cenną kopalnią informacji zarówno od powracającego do półciężkiej Marcina Zontka, jak i jego rywala Rafała Kijańczuka, który ma mocną motywację do solidnego powrotu. Choć „Kijana” zapowiadał przerwę od startów, zakończyło się szybkim powrotem, który nie mógł już więcej czekać:

Przerwa rzeczywiście krótka. Mam w sobie zadrę, mam sobie coś do zarzucenia. Dlatego najlepiej jest iść naprzód i jak najszybciej się odkuć. To taka chęć zrewanżowania się samemu sobie przede wszystkim i to to zadecydowało, że ta przerwa nie będzie długa.

Przegrana przez duszenie z Adamem Kowalskim tak naprawdę była na własne życzenie, bo wystarczyło iż bardziej doświadczony rywal spokojnie wyczeka na właściwy moment do ataku, co też zrobił. Świadomy popełnionego błędu Rafał obiecał fanom poprawę i wyciągnięcie wniosków:

Mamy swoje ustalenia z trenerem i nie za bardzo będę się tym dzielił. Na pewno to już więcej się nie powtórzy i to mogę obiecać.

Wydawałoby się, że pojedynek dla Kijańczuka powinien dać mu szansę odbudowy, ale nie wydaje się, żeby Zontek był takim kandydatem, który pozwoli mu po sobie łatwo przejść. Reprezentant Chełma wytłumaczył nam dlaczego nie interesuje go łatwa przebieżka:

Nie ma kalkulacji, nie chciałem przebierać w rywalach. Tak naprawdę to zgodnie z trendami powinienem mieć pojedynek na odbudowanie z jakimś „cieniasem”, ale takiej nie mam, bo i samemu czegoś takiego nie popieram. Tego rodzaju pojedynki dużo nie dają poza tym, że się ewentualnie wygrywa. Poza tym chcę czuć jakieś zagrożenie, chcę mocnego rywala, bo tylko to gwarantuje jakiś rozwój.

Na pewno nie będę brał pod uwagę tylko ostatniej walki Marcina, która odbyła się w wadze ciężkiej. Pewnie zobaczymy jego starcia z Mysialą i Valtonenem, gdzie był dobrze przygotowany i pod takiego Marcina będę się przygotowywał. Ja też będę zakładał, że zawodnik wychodzi w swojej najlepszej dyspozycji a nie, że bierze walkę tylko po to by ją przewalczyć. Spodziewam się, że to będzie walka życia dla Marcina.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x