Kilku uczestników chińskiej Battlefield FC 2 wciąż bez wypłat

30 Sierpień 2019
1
Kilku uczestników chińskiej Battlefield FC 2 wciąż bez wypłat
foto.: fite.tv

Gdyby podsumować wszystkie próby promotorów w obejściu należnych wypłat dla zawodników i ich pracowników, stworzylibyśmy pokaźną listę obnażającą wielu spośród organizatorów w kraju i za granicą. Nie tak dawno zresztą mieliśmy przykład kolejnego braku profesjonalizmu z niefortunnym udziałem mistrza wagi lekkiej FEN po raz pierwszy wyjeżdżającego by spróbować się za granicą. Mateusz Rębecki miał jednak to szczęście, że znalazł się wśród tej grupy zawodników, którzy choć nie bez niespodzianek, to jednak został ostatecznie w pełni spłacony po tym jak walczył dla chińskiej organizacji Battlefield FC 2 w lipcu tego roku. Okazuje się jednak, że nie wszyscy mogą powiedzieć to samo, a zwłaszcza ci z czołowych miejsc na karcie.

Najgorzej wyszedł na tym Will Brooks, który przyjął walkę wieczoru z Gleisonem Tibau w zastępstwie, a sędzia z niewiadomych przyczyn postanowił przerwać akcję, gdy Amerykanin miał założoną gilotynę, której nie odklepał ani podczas której nie stracił przytomności. Jakby tego było za mało, również nie został spłacony, co wynika z rozmowy dla mmafighting.com.

Ten sam problem ma jednak jego rywal, wspomniany Tibau z zaległymi 50 tysiącami dolarów, oraz kilku innych jak Bryan Caraway czy zawodnik KSW Wagner Prado. Na liście zaległości na pewno jest jeszcze Vanessa Melo, Julio Cesar Neves i rywal Rębeckiego – Kaik Brito.

Są nawet fighterzy, którzy musieli na własną rękę ponieść koszty opieki medycznej i do dzisiaj zostali z zapłaconym na własną rękę rachunkiem. Ale jak to powiedział nam jeden z czołowych organizatorów w kraju „W MMA najpierw trzeba coś włożyć, żeby móc później wyjąć.” Teraz rozumiemy co miał na myśli.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
moon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
moon
Gość
moon
Offline

Podobno sponsorem gali byl klub KSW Cross fight GYM 😉