Oniszczuk nie jest fanem Grzebyk vs Fonseca w 84 kg, Paweł Jóźwiak kontruje

31 sierpień 2019
6
Oniszczuk nie jest fanem Grzebyk vs Fonseca w 84 kg, Paweł Jóźwiak kontruje
foto.: boxingphotos.pl/Piotr Duszczyk

Kamil Oniszczuk nie należy do tego kalibru zawodników, którzy skupiają swoją uwagę maksymalnie do swojej kategorii wagowej w organizacji dla której aktualnie walczą i nic poza tym, a wręcz odwrotnie. Czujny obserwator z Poznania szybko zareagował na ogłoszenie mistrzowskiego starcia FEN 26, w którym Andrzej Grzebyk jeszcze raz ma zawalczyć w kategorii 84 kg, zamiast zapowiadanego 77 kilogramów w którym ostatnio rywalizował. Pieprzu całej sytuacji dodaje fakt, że jego brazylijski rywal Robert Fonseca wywodzi się właśnie z dywizji półśredniej, dlatego reprezentant Ankosu kompletnie nie rozumie logiki zestawienia obu fighterów w limicie wagi średniej:

Dyskusja szybko nabrała dynamiki i niekończącej się listy porównań do sytuacji z byłym mistrzem Dricusem Du Plessis, w którą zaangażował się również głównodowodzący Paweł Jóźwiak:

Na co Oniszczuk podsumował:

Hm, jeżeli nas pamięć nie myli to Kamil zmierza ku końcowi umowy z Babilon MMA, choć organizacja zakulisowo i tak szykuje się do wymiany doświadczenia zawodników z organizacją FEN. Jak tylko będzie okazja to na pewno zapytamy go osobiście czy starcie z mistrzem leży w polu jego zainteresowań.

UPDATE: Dyskusja miała jeszcze wiele jasnych i mocnych momentów, z których część została usunięta, lub padły dalsze argumenty. Jednak w reakcji na nasz post, Paweł Jóźwiak przekazał swój punkt widzenia do całości:

Jako matchmaker zastanawiam się, czy wziąłbym Kamila Oniszczuka do karty wstępnej FEN. Z kim Kamil wygrał, żeby porównywać się do podwójnego mistrza FEN Andrzeja Grzebyka? Proponuję, żeby skupił się nie treningu i osiąganiu sukcesów.

To nie wszystko, bo jak się okazuje rozbudzone emocje mogą doprowadzić do szybszego zawiązania współpracy pomiędzy FEN i Babilon MMA, a Kamil może być pierwszym z uczestników:

Pod warunkiem, że zawodnik wcześniej będzie zdrowotnie gotowy do rywalizacji, bo jak przekonuje dalej w jednym z postów, jest wyłączony do końca 2019, ale z chęcią zawalczy nie o jeden, lecz o trzy pasy Fight Exclusive Night… a to już dobry sygnał do zakończenia dyskusji w której żadna ze stron nie odpuści drugiej nawet o centymetr:

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
Artur
2 lat temu

juzwiaczek pedał

kap
kap
Reply to  Artur
2 lat temu

Sie masz Kamil! Witamy na MMANews 😉

Artur
Artur
Reply to  kap
2 lat temu

MOD ON: Ostatnia szansa. Jeszcze jeden wyskok i ban.

aa
aa
2 lat temu

Oniszczuk może nie lubić Jóźwiaka, ale w ten sposób nie może się publicznie odzywać do człowieka, który mógłby być jego ojcem.

kap
kap
2 lat temu

„Powiem Ci tak, żebyś pojął cokolwiek. ” Rozumiem, że w internecie jesteśmy na ty ale to jest zwykłe gówniarstwo, zważając na różnicę pozycji i wieku… Jeżeli mamy o Oniszczuku słyszeć, bo w wieku szkolnym zachowuje się jak Szpilka na Twitterze, to ja nie chce o nim słyszeć w ogóle.

Boohmacher
Boohmacher
2 lat temu

Dziwie sie Oniszczukowi ze w ten sposob prowadzi polemike z byc moze przyszlym pracodawca. Z drugiej strony tez sie dziwie ze dwoch zawodniow, ktorzy ostatnie walki toczyli w 77 walcza o pas 84. Chetnie uslaszylbym od pezesa o co tu chodzi.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x