Cris Cyborg podpisała z Bellatorem „największy kontrakt w historii kobiecego MMA”

04 Wrzesień 2019
0
Cris Cyborg podpisała z Bellatorem „największy kontrakt w historii kobiecego MMA”
foto.: ufc.com

Organizacja Bellator ogłosiła we wtorek swój najnowszy nabytek w postaci utalentowanej i jednej z najlepszych zawodniczek płci żeńskiej – Cris Cyborg. Pani Santos jeszcze do niedawna dzierżyła pas UFC w utworzonej specjalnie dla niej kategorii piórkowej kobiet. Tytuł straciła w niezwykle brutalny sposób, co rusz okazując mocne niezadowolenie ze sposobu w jaki traktuje ją organizacja i jej poszczególni pracownicy. Ostatecznie wściekły Dana White postanowił nie przedłużyć jej kontraktu, gdy jej ekipa filmowa dopuściła się spreparowania nagrania video w którym wsadzono mu w usta słowa jakich nie wypowiedział.

Wszystko ku zadowoleniu Scotta Cokera, który miał wolną rękę do negocjacji z Cyborg. Pytanie jedynie dlaczego proponować „największy kontrakt”, skoro nie musieli rywalizować ze swoim największym, niezainteresowanym już konkurentem – UFC? Wg słów głównodowodzącego wciąż jednak było warto:

Pracowałem z niezliczoną ilością sportowców przez ponad 23 lata w sportach walki, ale nie ma nikogo takiego jak Cyborg. Jej umiejętność porywania tłumu od momentu gdy wchodzi do klatki sprawia, że nie mogę się doczekać szansy ponownej współpracy. Cris jest najbardziej dominującą zawodniczką w historii tego sportu i będzie idealnie pasowała w Bellatorze, gdzie jest choćby Julia Budd i inne kobiety tworzące najlepszą dywizję piórkową na świecie.

Przypominamy, zawodniczka miała już kontrakt z Cokerem w czasach, gdy prowadził popularne Strikeforce, będące fabryką prawdziwych gwiazd, które na dobre rozwinęły skrzydła i przeszły później do UFC, choć bywało i odwrotnie.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o