Rafael Macedo rywalem Krzysztofa Gutowskiego na Babilon MMA 10

26 wrzesień 2019
0
Rafael Macedo rywalem Krzysztofa Gutowskiego na Babilon MMA 10

Zgodnie z przewidywaniami oraz tym co mówił sam Krzysztof Gutowski, jego kolejny rywal faktycznie reprezentuje niewygodny dla niego styl chwytany. Chodzi o Brazylijczyka Rafaela Macedo (9-4), który od kilku dobrych lat toczy pojedynki po całej Europie, a teraz po raz pierwszy zawita do Polski.

„Rzeźnik” jak brzmi jego przydomek od dłuższego czasu prezentuje jednak nierówną formę, na przemian wygrywając i przegrywając kolejne starcia. Aktualnie jest po zwycięstwie na Cage Warriors w zeszłym roku, a w październiku minie półtora roku odkąd ostatni raz wszedł do klatki. Jego preferowany styl to oczywiście parter, gdzie wygrywa na różne sposoby. Polak nie ukrywa, że będzie to niewygodne dla niego wyzwanie:

Rafael Macedo będzie moim stylowym rywalem-koszmarem, ale trzeba wyjść ze strefy komfortu i wygrać z tak niewygodnym Brazylijczykiem. Chcę takich kozaków, chcę zwycięstwa!

Niepokonany Gutowski będzie chciał oczywiście jak najlepiej pokazać się przed swoimi kibicami i zachować nieskazitelny rekord, a Brazylijczyk z kolei przyjedzie tu nie mając niczego do stracenia, z czego zdaje sobie sprawę:

To na moim polskim przeciwniku spoczywa większa presja, aby pokazać się z jak najlepszej strony. On musi, ja po prostu chcę i mogę. Lubię konfrontować swoje umiejętności z potencjalnie lepiej technicznie wyszkolonymi zawodnikami. Walka z „trenerem gwiazd WCA” to jednocześnie wyzwanie i przyjemność.

Gala 125 metrów pod ziemią już 26 października w Kopalni Soli Wieliczka.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x