Fundacja Fame MMA dofinansuje Polski Związek Mieszanych Sztuk Walki

15 październik 2019
10
Fundacja Fame MMA dofinansuje Polski Związek Mieszanych Sztuk Walki
foto.: Fame MMA

To raczej zaskakujący zwrot akcji i mało przewidywany scenariusz ze strony freakowej Fame MMA, która dotychczas tylko garściami czerpała z tego co wszyscy razem zrobiliśmy dla rozwoju dyscypliny, dlatego teraz jej włodarze postanowili w jakimś stopniu się zrewanżować. Na sobotniej konferencji prasowej w Poznaniu obecny na sali Sławomir Cypel z ALMMA/Polskiego Związku Mieszanych Sztuk Walki zapowiedział początek współpracy, na której na swój sposób skorzystają obie strony. W rozmowie z dziennikarzami jako pierwszy głos zabrał szef Amatorskiej Ligi MMA:

Nasza współpraca odbędzie się pełnym zakresie. Mamy szerokie plany na przyszły rok, gdzie szczegóły dopiero nadejdą.

Rola Polskiego Związku MMA odbędzie się w pełnym zakresie. Czyli regulamin, organy sędziowskie, badania lekarskie, forma konfrontacji. To jest bardzo szerokie zagadnienie, gdzie my już mamy doświadczenie w tego typu działaniach i teraz uzupełnimy się. Bo to czego zawsze brakowało w amatorskim MMA to kwestia finansowa. Nie oszukujmy się… wysłanie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata czy Europy to jest ogromny koszt, gdzie pieniędzy w amatorskim MMA nie ma, a ogólnie w MMA jest ich bardzo mało. Dosłownie na palcach dwóch rąk można policzyć zawodników, którzy tylko z tego żyją, a cała reszta klepie biedę. Tu mamy możliwość edukowania, pozyskiwania źródeł finansowania, dietetyki, suplementacji i całe mnóstwo płaszczyzn w których można się doszkolić. Także mamy plany współpracy na wiele lat do przodu.

W zamian za wiedzę i doświadczenie, Fame MMA zajmie się jedną z ważniejszych stron działania każdej inicjatywy – w tym przypadku Polskiego Związku Mieszanych Sztuk Walki – a mianowicie jej stroną finansową. To wszystko przy pomocy utworzonej Fundacji Fame MMA wg słów jednego z włodarzy organizacji Krzysztofa Rozpary:

Bardzo dbamy o bezpieczeństwo naszych zawodników, którzy przed walką przechodzą badania. Do tego mamy sędziów pracujących dla największych organizacji w Polsce, Europie a nawet na świecie. To jest sport kontaktowy, gdzie wszystko może się wydarzyć.

Wybraliśmy ten Związek Mieszanych Sztuk Walki, bo było nam najbliżej do Sławomira Cypla. Nie chcemy z nikim konkurować. Dla nas celem samym w sobie jest rozwój naszej federacji. Konkurencyjne stowarzyszenie zajmuje się tym czym się zajmuje. Dla nas nadrzędnym celem jest rozwój naszej federacji, a z drugiej strony promocja samego sportu i na tym chcemy się skupić.

Udało nam się osiągnąć dość duży sukces, ale wiemy również, gdzie możemy się jeszcze rozwinąć i bardzo chcemy z tego skorzystać. Przy okazji dzięki temu co sami osiągnęliśmy, chcemy wesprzeć polskie amatorskie MMA i rozwój dyscypliny.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zielony666
Zielony666
2 lat temu

Fame łączy się ze związkiem, FEN, Babilonem i powstaje MMA POLSKA. Robią sportowe gale z jednym czy dwoma freak fightami na 10 walk i czasem osobną galę FMMA.

Wypełniają Stadion Narodowy walką Durczoka ze Schetyną. Mają razem tyle kasy, że Kawulski zapija się i trafia na odwyk.

Pudzian dostaje wylewu od bicia w worek. A ponoć sport to zdrowie. Lewandowski załamany. Kiedyś miał roster 300 zawodników na kontrakcie a dziś nie potrafi złożyć fight cardu na 8 walk.

Khalidov przechodzi do FAMME MMA woli walczyć z Rudim Schubertem i Zenkiem Martyniukiem za godne pieniądze niż być kimś na kim chcą się wybić młode wilki.

Tak to widzę.

Zawodnik32
Zawodnik32
2 lat temu

Nie pisać o tym łajnie.

kap
kap
Reply to  Zawodnik32
2 lat temu

Serio to dla Ciebie informacja o Fame MMA? Bo dla mnie o tym, że ALMMA ma sponsora. Bez złośliwości, ale gdyby była to firma produkująca cegły, to apelowałbyś, żeby nie pisać o budowlance?

Pawcio orzeł biały
Pawcio orzeł biały
2 lat temu

Wojtku Mrozowski myslisz ze fame sprzedaje wiecej ppv niz ksw? + dlaczego nie robiles wywiadow z zawodnikami fame mma tylko jakis twoj kompan 😀 pzdr

kap
kap
2 lat temu

Chcieliście wydymać Cypla, to teraz Cypel wydyma was 😉
comment image

Maciek.
Maciek.
2 lat temu

FameMMA drugą federacją w Polsce? Jakby dodali czysto sportowe walki amatorów do karty to tylko na plus.

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x