Jakub Wikłacz zwyciężył przed czasem na Eagles FC w Mołdawii

28 październik 2019
0
Jakub Wikłacz zwyciężył przed czasem na Eagles FC w Mołdawii
foto.: eagles fc

Dziewiąte już zwycięstwo dopisał na swoje konto olsztyński Jakub Wikłacz (9-2-1), który w weekend walczył na Eagles FC Elimination w mołdawskim Kiszeniowie. Na gali miał również stoczyć pojedynek Paweł Kiełek, niestety z udziału wyeliminował go pęknięty bębenek w uchu, który uszkodził podczas sparringów.

Wracając do zwycięstwa 23-letniego Jakuba, Polak zmierzył się z lokalnym rówieśnikiem Gheorghe Lupu (5-6), który większość kariery walczył właśnie w organizacji Eagles FC. Walka zaczęła się spokojnie, było dużo chodzenia w stójce, gdzie Wikłacz uderzał głównie proste dla utrzymania dystansu. W pewnym momencie wyczuł okazję widząc, że jego rywal ma pozycję do wejścia w nogi. Poszedł do jednej, Lubu bronił, chciał uderzać. Nagle olsztynianin wszedł biodrem i rzucił oponenta na matę, który instynktownie przetoczył w tempo i zdobył pozycję z góry. Stamtąd Gheorghe obijał mocno łokciami, na szczęście Jakub cały czas się ruszał. Dwie próby pójścia po nogę spaliły na panewce, ale wracając do półgardy, zdołał pójść do trójkąta nogami z którego rywal już nie zdołał uciec. Zwycięstwo przyszło mniej więcej w połowie pierwszej rundy.

Kolejny przystanek to ponownie Armia Fight Night, gdzie Wikłacz zmierzy się z Patrykiem Surdynem na początku przyszłego roku. Dokładny termin zostanie ogłoszony niebawem.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x