Kvarnstrom za Rodriguesa w walce z Gutowskim na Babilon MMA 10

25 październik 2019
2
Kvarnstrom za Rodriguesa w walce z Gutowskim na Babilon MMA 10

Ten sam establishment, który od lat próbuje ustawić polską scenę pod swoją komendę, dał w tym tygodniu popis siły, który uderzył w interes Tomasza Babilońskiego przed 10 edycją Babilon MMA w najbliższą sobotę. Wina leży oczywiście w pierwszej kolejności po stronie promotora, bo przeoczył bardzo istotne fakty, które dały podwaliny pod całe zamieszanie.

Wszystko zaczęło się od niedawnej zmiany rywala dla Krzysztofa Gutowskiego, gdy do gry wkroczył zastępca Joao Rodrigues z rewelacyjnym doświadczeniem, ale jednocześnie po dwóch nokautach 2 tygodnie od siebie i to w zeszłym miesiącu. Sprawa zdrowia i bezpieczeństwa fighterów rzeczywiście są bardzo ważne, jednak to samo środowisko powiązane od lat z dziennikarzami, telewizji i jedną organizacją, zrobiły z tego swoją misję w ostatnich dniach i trzeba przyznać, dopięli celu. Wczoraj organizator gali w Wieliczce zapowiedział w rozmowie z portalem Onet, że wycofał Brazylijczyka i szuka zastępstwa:

Jakbym wiedział, że we wrześniu Joao stoczył te dwie walki i zaliczył dwa brutalne nokauty, to o pojedynku na Babilon MMA 10 nie byłoby mowy. Owszem, jest to moje przeoczenie ze względu na to, że zajmuję się nie tylko MMA, ale moje serce cały czas jest przy boksie, więc nie dopatrzyliśmy tego. Jednak nie będziemy brać za to odpowiedzialności i tutaj mogę wszystkich uspokoić, bo dla mnie najważniejsze jest zdrowie zawodnika.

Uważam, że takie rzeczy się zdarzają. To nie jest tak, że się przestraszyliśmy, bo nagle dziennikarze zrobili burzę. MMA jest dyscypliną kontaktową i brutalną, nie będziemy więc ryzykować i zrobimy zastępstwo. Akurat w przypadku McCalla nie bałem się i zbadałem go od razu. Tutaj nie mamy czasu, jesteśmy już na miejscu i nie będziemy badać Rodriguesa. Będzie on z nami, ale nie zawalczy, bo po prostu przekombinował.

Tym samym, nowym przeciwnikiem dla Gutowskiego będzie Jerry Kvarnstrom (14-12). Fin tak jak poprzednik jest po dwóch przegranych, ale w przepisowym odstępie czasu. W tak krótkim czasie to i tak dobrze, że pojedynek w ogóle się odbędzie. W krótkiej rozmowie z zawodnikiem, ten był względem nas wyjątkowo szczery:

Nie wiem nic na temat Krzysztofa. Czułem się jednak źle ze świadomością, że mógłby nie zawalczyć gdybym nie przyjął zastępstwa. Mam zła kondycję, ale i tak liczę że dam dobry pojedynek.
Nie miałem okazji trenować za dużo w ostatnich dwóch miesiącach ponieważ organizowałem duże wydarzenie. Ale do pracy jeździłem sporo na rowerze (śmiech). Mam nadzieję, że polscy kibice będą mnie również wspierali dopingiem.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x