„Musi stać się znacznie większy, jeżeli zamierza walczyć z tym gościem” – Cormier o walce Jones vs Adesanya

autor:
06 październik 2019
0
„Musi stać się znacznie większy, jeżeli zamierza walczyć z tym gościem” – Cormier o walce Jones vs Adesanya
foto.: thesun.co.uk

Po wywalczeniu prawowitego tytuł wagi półśredniej, Israel Adesanya (18-0-0) z automatu ma już kolejnego rywala w postaci równie niepokonanego Paulo Costy (13-0-0), natomiast coraz głośniej można usłyszeć o jego starciu z Jonem Jonesem, do którego Daniel Cormier odniósł się dla ESPN:

Jest po prostu mały. Jest mały jak na Jonesa. Jones jest dużym gościem i myślę, że ludzie nie doceniają jego gabarytów. Śmieją się z tego, że ma chude nogi, ale ma też 225 funtów. Duża część jego ciężaru jest wysoko, a to prawie tak, jakby on na tobie wisiał. Jest jak ręcznik, kiedy jest w klinczu. Myślę, że może się mieć z nim problemy, bo Jones duży.

Mimo tego, że przewaga warunków fizycznych byłaby zdecydowanie na korzyść mistrza kategorii półciężkiej, DC z chęcią obejrzałby to starcie, zaznaczając, iż Adesanya musiałby znacznie zwiększyć swoje gabaryty:

Nie miałbym nic przeciwko, żeby zobaczyć tą walkę, bo jeśli Jones stanąłby z nim, to miałby kłopoty. Jones jest podatny na zranienie, ale Israel musi stać się znacznie większy, jeśli zamierza walczyć z tym gościem.

Póki co, to jednak Paulo Costa jest pierwszy na liście dla świeżo ukoronowanego mistrza. Co będzie dalej, zależy od wyniku nigeryjsko-brazylijskiej konfrontacji.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x