Nate Diaz twierdzi, że złamał przepisy antydopingowe i nie zawalczy na UFC 244

25 październik 2019
0
Nate Diaz twierdzi, że złamał przepisy antydopingowe i nie zawalczy na UFC 244
foto.: ufc.com

„Wy wszyscy skurwiele jesteście na sterydach” – jak jeden mąż grzmieli swego czasu obaj bracia Diaz do pozostałych zawodników UFC, a dzisiaj Nate samemu musi mierzyć się z bezdusznym system USADA, wg którego zawodnik złamał przepisy antydopingowe. Krewki reprezentant Stockton nie czekał jednak na rozwój wydarzeń i wziął sprawy w swoje ręce, a to wszystko zaledwie na tydzień przed UFC 244 w Nowym Jorku, gdzie miał zmierzyć się z Jorge Masvidalem:

Nie będzie mnie w Nowym Jorku na walkę w przyszłym tygodniu, ponieważ oni mówią mi, że przekroczyłem dopuszczalne normy i że to może być od zanieczyszczonych suplementów. Od razu mówię, że to fałsz, bo spożywam jedzenie wyłącznie z Whole Food i suplementy naturalnego pochodzenia. Nawet nie jem mięsa. Więc dopóki UFC, USADA i ktokolwiek tam ze mną kurewsko zagrywa nie naprawią tego, nie będę walczył. Nie będę grał w ich gry, ukrywał się w ciszy tak jak mi sugerowali. Nie pozwolę bezcześcić mojego imienia jakbym był oszustem jak ci wszyscy skurwiele, którzy są cicho do momentu po walce, żeby dostać zapłatę. Pierdoleni oszuści.

W dupie mam pieniądze ponad moją godność i spuściznę. Nie będę się babrał w tym gównie. Nie będę siedział cicho i zastanawiał się jak to rozwiązać po walce. To jest oszustwo.

Więc sporcie MMA, zobaczymy się kiedy się zobaczymy. Wasz najprawdziwszy Baddest Motherfucker w tej grze.

Zaiste, jest to scenariusz którego chyba nikt się nie spodziewał ale sprawa wydaje się poważna tym bardziej, że mocno wyczekiwana walka wieczoru miała dodatkową atrakcję, w postaci specjalnie zaprojektowanego symbolicznego pasa (red. Baddest Motherfucker). Oficjele UFC i USADA potwierdzili w międzyczasie dla ESPN, że cały czas zbierają w tej sprawie kolejne informacje. Zewsząd posypały się również pierwsze reakcje, jak te od Jona Jonesa, który samemu przeszedł bardzo podobną drogę:

Niewielu ludzi na świecie wie co teraz czujesz. Ja wiem. Głowa do góry. Ja wiedziałem, że jestem niewinny i byłem skłonny wydać setki tysięcy dolarów i niezliczone godziny z naukowcami i prawnikami by to udowodnić.

Wiem, że czujesz się jakby ktoś cię wrabiał, bo ja czułem się dokładnie tak samo. Przez jakiś czas będzie się to wydawało jakbyś był w sytuacji bez wyjścia, a może i nie. Nie możesz jednak się poddać i nic nie robić. To inny rodzaj walki, jesteś to winny swoim fanom.

Wg raportu ESPN w całym zamieszaniu chodzi rzekomo o niedozwolone, śladowe ilości substancji z grupy SARM. Odpowiadają one za stymulowania receptorów androgenowych w mięśniach i kościach. Obecnie są one liście środków zabronionych przez WADA.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x