Rodrigues zastąpi Macedo w walce z Gutowskim na Babilon MMA 10

17 październik 2019
0
Rodrigues zastąpi Macedo w walce z Gutowskim na Babilon MMA 10

Zgodnie z pierwszym scenariuszem miał być Rafael Macedo, ale ostatecznie plany powędrowały w kierunku Joao Paulo Rodriguesa (39-18-2), który został nowym rywalem Krzysztofa Gutowskiego na zbliżającej się Babilon MMA 10. Zmiana wyszła dosłownie na ostatniej prostej przed wydarzeniem przewidzianym na 26 października:

Miał być Rafael Macedo, którego określałem moim stylowym rywalem-koszmarem, a będzie jego rodak Joao Paulo Rodrigues. W parterze wydaje się być słabszy od pierwszego z Brazylijczyków, co dla mnie, zawodnika stójkowego, jest dobrą wiadomością, ale są i gorsze wieści. Joao Paulo jest niesamowicie doświadczony, mało kto z Polaków miał okazję bić się z kimś mającym tak ogromną i wieloletnią praktykę w oktagonie.

Rzeczywiście, Brazylijczyk ma na koncie 59 zawodowych pojedynków i na pewno stanowi nie lada wyzwanie dla każdego fightera:

Bardzo dobre zapasy Rafaela Macedo mogły mi sprawić pewną trudność, lecz Joao Paulo też ma swoje atuty. Niesamowite jest jego doświadczenie, do tego dochodzi wielki spryt w walkach. Na pewno będzie dążył do parteru. Zauważyłem, że ma problemy w wyczucie dystansu w pojedynkach z rywalami walczącymi z odwrotnej pozycji, tak jak ja. Postaram się to wykorzystać.

Czasem lepiej walczyć z bardzo mocnym zawodnikiem, ale takim ułożonym technicznie i przez to czytelniejszym. Tacy bijący chaotycznie, troszkę nawet nieskoordynowani są trudniejsi, także patrząc przez pryzmat obrazu całej walki.

Oczywiście obok doświadczenia, należy wziąć pod uwagę zwłaszcza jego dwa ostatnie wystąpienia z września tego roku, oddalone od siebie o zaledwie 2 tygodnie, gdzie w każdym z nich zaliczył soczystą porażkę przez nokaut. Czy podjęcie w tak krótkim czasie kolejnego wyzwania z mistrzem kończeń przed czasem jest dobrym pomysłem? Okaże się niebawem.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x