Salahdine Parnasse przywita Ivana Buchingera na KSW 52 w Gliwicach

autor:
28 październik 2019
13
Salahdine Parnasse przywita Ivana Buchingera na KSW 52 w Gliwicach
foto.: kswmma.com

Siódmego grudnia w gliwickiej Arenie zatrzęsie się waga piórkowa w całej Europie. Tymczasowy czempion Salahdine Parnasse (13-0-1) stanie przed najtrudniejszym wyzwaniem w karierze, podejmując znacznie bardziej doświadczonego Ivana Buchingera (37-6-0), który zadebiutuje w okrągłej klatce KSW.

Starcie to jest zdecydowanie jednym z najlepszych w historii KSW, natomiast nasuwa się pytanie, dlaczego na szali widnieje wciąż pas tymczasowy, wywalczony przez Francuza na KSW 48. Przechodząc do meritum, Buchinger będzie najcięższym testem dla młodego Parnasse. Słowak to weteran i ex-czempion Cage Warriors i M-1 Global, gdzie zwyciężał bardzo mocnych rywali, w tym odbierając pas z bioder Mansoura Barnaoui. 33-letni specjalista od poddań szczyci się serią pięciu wygranych z rzędu, dopisując w miniony weekend do CV Romana Golovinova w niecałe dwie minuty na Cage Fighting 7.

Parnasse ostatni raz walczył w kwietniu, rozbijając Romana Szymańskiego na KSW 48 w walce o tymczasowe mistrzostwo kategorii piórkowej. 21-latek pozostawił w pokonanym polu już dwóch mistrzów Konfrontacji: Artura Sowińskiego i Marcina Wrzoska i z pewnością będzie miał ochotę na kolejnego – byłego mistrza M-1 Global w osobie Buchingera. Szykuje się prawdziwy test dla niepokonanego Parnasse.

KSW 52 odbędzie się 7 grudnia w Gliwicach.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław Dupczyciel
Stanisław Dupczyciel
2 lat temu

To Materla nie wystąpi w Gliwicach bo za duzo kasy by musieli wyłożyć ,Askham vs Khalidov , Kołecki vs Janikowski czy Parnasse vs Buchinger duzo siana kosztuja włodarzy , Materla i Narkun pewnie zawalcza na pierwszej gali w 2020 r .

kap
kap
2 lat temu

Z jednej strony mega walka się szykuje – bardzo dobry ruch. Z drugiej strony gdzie w światowych/europejskich rankingach jest KSW, skoro zakontraktowanie gościa z małej czeskiej organizacji jest transferem dekady? 😉

Redakcja MMAnews.pl
Reply to  kap
2 lat temu

Byłem na jego walce w Rosji i odwiedziłem go w klubie w Niemczech. Sprawdź jego fighterskie CV, edytuj post i udam, że tego nie widziałem bo pleciesz 😉

kap
kap
Reply to  Redakcja MMAnews.pl
2 lat temu

Przecież napisałem, że mega walka i bardzo dobry ruch, więc co niby plotę? Zwracam tylko uwagę, że KSW nie jest w stanie wyjąć nikogo istotnego z M-1, ACA, Rizin , One FC, Bellatora czy choćby XFN – złośliwość dotyczyła pozycji KSW w rankingu federacji, a nie Buchingera jako zawodnika.

Zawodnik32
Zawodnik32
Reply to  kap
2 lat temu

Dokładnie, pleciesz jak potłuczony. Słuchaj mroza i luknij do jego cv na tapology. Jak mrozu mówi że pleciesz to pamiętaj że pleciesz

El Jot
El Jot
2 lat temu

Mega nazwisko jak na możliwości KSW. Od dawna na niego czekałem i niejednokrotnie o nim wspominałem w różnych artykułach. JARAM SIĘ!!!

Swoją drogą bronienie interim champion??? Co do chu**?!?! Jak jestem fanem to mega nie popieram takich akcji. Albo się jest mistrzem tymczasowym i w kolejnej walce się go unifikuje albo można wrzucić go do kibla jak Alfie Davis puchar po KSW 45.

Redakcja MMAnews.pl
Reply to  El Jot
2 lat temu

Zacytuję TVN-owskie Rozmowy w tłoku… „Ale po co te emocje Panie redaktorze?” 🙂 Prywatne biznes, robią co chcą, reszta się piekli, karawana i tak jedzie dalej.

El Jot
El Jot
Reply to  Redakcja MMAnews.pl
2 lat temu

Chodzi o jakąś rozwagę i logikę w tym wszystkim. Niby największą organizacja w PL a takie nonsensy.

Zawodnik32
Zawodnik32
2 lat temu

Zakontraktowanie Buchingera to strzał w dziesiątkę, tylko oby tajemniczo nie zniknął z organizacji, jak to bywa z mocnymi zawodnikami w KSW. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że w grudniu Parnasse dopisze sobie pierwszą porażkę. Albo i zaskoczy, dopisując mega nazwisko do rekordu.

Redakcja MMAnews.pl
Admin
2 lat temu

Jak można bronić tymczasowego pasa? Bez względu na status Mateusza Gamrota w organizacji, mogliby przynajmniej pozbawić go oficjalnie pasa i wyjaśniać swoje kwestie dalej.

aa
aa
Reply to  Redakcja MMAnews.pl
2 lat temu

#Marcin_Lewandowski_logic

Tomaso
Tomaso
Reply to  Redakcja MMAnews.pl
2 lat temu

Nie ma pojęcia co oni mają w umowach, ale czy w sytuacji gdy uznają Mateusza jako posiadacza pasa, kontrakt nie nakłada na niego dodatkowych obostrzeń? Jeśli tak to dopóki ta sprawa się nie skończy Mateusz będzie uznawany mistrzem.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x