Marcin Sianos na MP w boksie w formie przygotowań do FEN 27

28 Listopad 2019
1
foto.: facebook.com

Marcin Sianos (4-4) poważnie traktuje nadchodzącą FEN 27 w Szczecinie i choć oficjalnie nie został jeszcze ogłoszony, to najwyraźniej reprezentant Kołobrzegu jest przewidziany tam przez organizatora. W weekend fighter wziął nawet udział w Mistrzostwach Polski w boksie, które odbyły się w Opolu, a które podsumował na swoim FB:

Zawody potraktowałem jako przygotowanie do zbliżającej się walki w styczniu na FEN 27. Pojechałem tam bez żadnego przygotowania, a było bardzo blisko wygranej z mocnym rywalem i mistrzem Polski juniorów z ubiegłego roku . 1 runda remis, 2 runda dla niego, 3 runda dla mnie. Wygrał wskazaniem sędziów. Widać było, kto jest pięściarzem a kto z MMA. Wynik mógł pójść w dwie strony.

W krótkiej rozmowie z MMAnews dodał:

Niepotrzebnie kalkulowałem z energią, zamiast wyrzucić ją od razu w początku walki. W 3 rundzie mój rywal wyraźnie osiadał, a ja dopiero się rozkręcałem. W MMA walczymy rundy 5 minutowe a tam 3 minutowe, w związku z czym okazało się, że mam jej znacznie więcej, jednak było już za późno.

W ostatnim pojedynku MMA zawodnik przegrał z bardzo doświadczonym Szymonem Bajorem. Wcześniej odnotował zwycięstwo z Marcinem Zontkiem. Wstępnie, jego kolejny rywal będzie zza granicy.