Marif Piraev vs Rodrigo Caporal w walce wieczoru gali MFP 231

autor:
17 listopad 2019
1
Marif Piraev vs Rodrigo Caporal w walce wieczoru gali MFP 231

Odważne posunięcie pretendenta do mistrzostwa Babilon MMA, który na dwa tygodnie przed spotkaniem z mistrzem Danielem Skibińskim (14-5-0) wejdzie do klatki na rosyjskim Modern Pankration Federation we Władywostkoku. Mowa o nieustraszonym Marifie Piraevie (28-2-1) naprzeciwko którego stanie Brazylijczyk Rodrigo Caporal (14-8-0). Walka została zakontraktowana w limicie kategorii półśredniej.

Posunięcie rosyjskiego zawodnika jest o tyle ryzykowne, iż przebieg pojedynku z Brazylijczykiem może skomplikować sprawę rywala dla Daniela Skibińskiego na Babilon MMA 11, które zaplanowane jest na 13 grudnia, czyli dokładnie dwa tygodnie po MFP 231. W przypadku porażki lub zwycięstwa Piranii zakończonego obrażeniami wykluczającymi jego występ w Polsce, konieczne będzie znalezienie zastępstwa dla Skiby.

Co może spotkać Piraeva? Rodrigo Caporal to bardzo wszechstronny zawodnik, któremu nie są obce poddania czy nokauty. W latach 2011-2015 miał mocną serię 9 wygranych z rzędu, natomiast ostatnio zaliczył cztery porażki z rzędu, po których zdołał już odbić się wygraną trylogią nad nadzwyczaj solidnym Lipengiem Zhangiem. Wala z Piraevem będzie jego pierwszą po dwóch latach przerwy.

Dla Rosjanina będzie to już trzeci pojedynek w tym roku. W pokonanym polu zostawił Alexeya Valivakhina w maju oraz Nandina-Erdene Munguntsooja w kwietniu, teraz mając szansę na dziewiątą wygarną z rzędu przed podjęciem próby zdobycia pasa Babilon MMA.

MFP 231 odbędzie się 30 listopada we Władywostoku.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zawodnik32
Zawodnik32
2 lat temu

Moim zdaniem mega ryzykowne są pojedynki że tak powiem „mniejszej wagi” przed walkami ważnymi. Po pierwsze mało czasu na odpoczynek i zaleczenie ran, po drugie niepewność organizatora i oczekującego na walkę zawodnika, w tym przypadku Skiby.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x