Roberto Soldic chce stoczyć bokserski Super Fight z podwójnym Mistrzem Świata

28 Listopad 2019
2
Roberto Soldic chce stoczyć bokserski Super Fight z podwójnym Mistrzem Świata

Moda na „cross promocje” w których drogi zawodników różnych sportów walki wzajemnie przeplatają się, dosięgnął również mistrza KSW Roberto Soldica. Wg niemieckiego bild.de, reprezentant UFD Gym chce spróbować sił w zawodowym boksie i stoczyć swój Super Fight z tamtejszym pięściarzem ormiańskiego pochodzenia – Arturem Abrahamem (47-6):

Chcę z nim walczyć. To byłaby świetna motywacja, aby pokazać, że jako zawodnik MMA mogę konkurować z najlepszymi w boksie. W klatce udowodniłem, że potrafię kończyć walki przed czasem. Jestem młodszy, szybszy i biję mocniej. Jestem najlepszym zawodnikiem MMA w Niemczech i mistrzem KSW w Europie.

O powodach dla których Robert wybrał tego konkretnego rywala, opowiedział w krótkiej rozmowie z MMAnews manager Ivan Dijakovic:

Chcemy Artura, ponieważ jest dwukrotnym Mistrzem Świata. W średniej i super średniej. Walczył z każdym i również jest królem nokautu. Wszyscy znają go tutaj w Niemczech, poza tym wyrobił sobie imię również w USA. Tym samym ten pojedynek byłby odpowiednikiem starcia McGregor vs Mayweather z tą różnicą, że miałby miejsce w Niemczech.

Gdyby nie klatka, która jest przeszkodą, nie bylibyśmy zaskoczeni gdyby KSW chciało to zorganizować. Chętnych jednak najwyraźniej nie brakuje wg dalszych słów managera:

Mamy już inwestorów, którzy są gotowi wyłożyć na to duże pieniądze. Mówię o naprawdę dużych finansach. Teraz musimy porozmawiać o tym z Abrahamem, który jest tutaj główną składową całości. Nie wiem czy będzie tego chciał, gdyż jest obecnie zamożnym człowiekiem.

Dodatkowy problem jaki stoi na drodze to fakt, że Abraham w zeszłym roku zawiesił sportową karierę. Czy definitywnie? Czas pokaże. W tym roku obchodził 39 urodziny. Jednego możemy być pewni a mianowicie, że milionerzy kochają dodatkowe miliony na koncie.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid
Dawid
2 lat temu

Może i w ich części Europy walka miałaby pewien poziom popularności ale chyba tylko tam. Chociaż najlepsze lata Abraham ma już dawno za sobą to walka z Roberto byłaby łatwą kasą do zrobienia. Artur zawsze był bardzo solidnym i niebezpiecznym pięściarzem dla całej czołówki w swoich kategoriach wagowych. Oczywiście z całym szacunkiem dla Soldica ale nie widzę tu żadnych argumentów, które by za nim przemawiały – młodość i to, że nokautuje zawodników w KSW nie wystarczy na takiego pięściarza jak „King Arthur”. Oczywiście „Robo Cop” również przytuliłby niezłą kwotę i chyba to jest główny – jak nie jedyny – powód dla, którego dąży do tej walki.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x