Niepokonany mistrz M-1 Global Roman Bogatov podpisał kontrakt z UFC

autor:
11 listopad 2019
1
Niepokonany mistrz M-1 Global Roman Bogatov podpisał kontrakt z UFC
foto.: www.fightbookmma.com

Dla jednych zło, dla drugich wyróżnienie… Chodzi oczywiście o sportowe ambicje mistrzów mniejszych organizacji, którzy dążą do kontraktu z UFC, tak jak ma to miejsce z czempionem wagi lekkiej M-1 Global Romanem Bogatovem (10-0-0), który podpisał kontrakt ze światowym liderem i zadebiutuje za oceanem na początku 2020 roku.

Swojego wypromowanego mistrza wspiera organizacja M-1, która do 30 sierpnia była jego drugim domem. Podobna sytuacja ma miejsce na polskim podwórku, gdzie mistrz lekkiej i piórkowej, absolutnie nie ma poparcia swojego dotychczasowego pracodawcy w ewentualnym angażu w UFC. Jak widać, polityki są różne, a nie jest trudno spostrzec, która z nich wizerunkowo buduje prestiż i pozycję startową:

Mistrz wagi lekkiej M-1 Roman Bogatov podpisał kontrakt z UFC! Niepokonany rosyjski wojownik (10-0) zadebiutuje w UFC na początku przyszłego roku i życzymy mu wielu sukcesów w oktagonie!

Rosjanin już w trzecim pojedynku w karierze związał się z M-1, gdzie rozpoczął swoje polowanie technikami kończącymi. Aż pięciokrotnie zaprzęgał do boju poddania, którymi utorował sobie pojedynek o pas z Rubeniltonem Pereirą, którego jednogłośnie pokonał we wrześniu ubiegłego roku. Dwie obrony pasa kolejno z Michelem Silvą przez trójkąt rękami i Mickaelem Lebout po kontuzji w trzecie rundzie, dały mu kontrakt z UFC. Pierwszy test w przyszłym roku.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zawodnik32
Zawodnik32
2 lat temu

Chętnie zobaczę co zaprezentuje w UFC. Na pewno łatwo nie będzie bo lekka mocno obsadzona, ale i na pewno rusek tanio skóry nie sprzeda.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x