Robert Bryczek: „Gale OKTAGON mają potencjał by być wiodącą siłą w Europie.”

06 Listopad 2019
8
Robert Bryczek: „Gale OKTAGON mają potencjał by być wiodącą siłą w Europie.”
foto.: oktagonmma.cz

Udany czerwcowy powrót Roberta Bryczka (10-2) po dłuższej nieobecności, tylko rozgrzał emocje wokół bielskiego fightera, który wg nas jest jednym z niewielu rodzimych zawodników będących na drodze na zagraniczny top. Wcześniej jednak zadanie trudniejsze, bo w sobotę na OKTAGON 15 w Pradze zmierzy się z bardzo doświadczonym Leandro Silvą (23-8-1):

Nie wiedziałem do końca jak będzie wyglądał mój powrót, bo było sporo zawiłości. Wróciłem jednak i wygrałem z Węgrem, który niedawno odbił się po przegranej ze mną i znokautował swojego rywala, co tylko potwierdza, że był solidnym wyzwaniem. Mój najbliższy przeciwnik Leandro ma z kolei ponad 30 walk zawodowych, 7 walk w UFC, 4 w ACA, trenuje w ATT, więc wydaje mi się że to fajne nazwisko.

Jeżeli jeszcze ktokolwiek żyje w przeświadczeniu, że nasi południowi sąsiedzi z Czech i Słowacji mają znikome pojęcie o MMA, to chyba dawno lub nigdy nie był na tamtejszej gali, które przełamują kolejne bariery popularności. Praska O2 Arena jest tego najlepszym przykładem:

Myślę, że to jedna z większych gal w Europie, bo na tydzień przed wydarzeniem cała hala została wyprzedana z 20 tysięcy biletów. Chyba nawet ponad 20000. Oni biją tutaj kolejne rekordy popularności, bo gale Oktagon cieszą się ogromnym uznaniem wśród kibiców. Dlatego uważam, że dokonałem właściwego wyboru podpisując z nimi kontrakt na dłużej. Dobrze mnie promują i nie mogę złego słowa powiedzieć.

Mistrzem mojej dywizji jest obecnie David Kozma, który ma obecnie kontuzję i od jakiegoś czasu nie walczył. Nie uważam jednak, by ktokolwiek w tej kategorii był poza moim zasięgiem. Mają oczywiście swoje czeskie i słowackie gwiazdy, ale poza tym też sprowadzają mocne nazwiska zza granicy, bo chodzi tutaj o prestiż w Europie.

Uważam, że mają potencjał by być wiodącą siłą na Starym Kontynencie. Robią 15 galę, robili już w tym roku event w Bratysławie, mają też odpowiednik gal Fight Night, czyli Oktagon Prime, który organizowali 2 tygodnie temu w Koszycach. Teraz robią galę w O2 Arena, którą całkowicie wyprzedali i mieli też galę na stadionie tenisowym w Pradze, gdzie było ponad 30 tysięcy ludzi, wypełniając nimi wówczas cały obiekt. Mają również takiego czesko słowackiego TUF’a. Mają sporo zawodników z Węgier, Niemiec, Szwecji. Głównie bazują na sportowcach ze środkowej Europy, ale zdarzają się też zawodnicy z Rosji, Anglii czy Brazylii.

Teraz jeszcze „walka 100-lecia”, Attila Vegh vs Karlos Vemola. Attila to najbardziej znany słowacki zawodnik, znany w Europie i na świecie. Vemola tak samo, przewinął się przez UFC i reprezentuje Czechy.

Przypominamy, że galę można oglądać w czeskiej telewizji O2 TV Sport, lub za pośrednictwem PPV w cenie 9,99 euro. W karcie walk obok Roberta, zobaczymy również Mateusza Legierskiego (4-0), który stoczy trzeci pojedynek dla zagranicznego pracodawcy.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
3 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
WestKołchozW.MrozowskiTomZacaroZawodnik32 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
WestKołchoz
Gość
WestKołchoz
Offline

Zobaczymy jak to będzie z tym podbojem Europy. XFN według niektórych miał w ciągu dwóch, trzech lat wygryźć KSW , a już ich nie ma. XFN też sprzedawało 20 k biletów i nie zapobiegło to upadkowi. Mimo wszystko wychodzi na to , że mma jest tam bardziej popularne niż w Polsce, skoro dwie organizacje równolegle wyprzedawały największe hale , do tego ogromny przychód gali ufc. U nas ze sportowych gal tylko ksw się sprzedaje, nawet ufc ma problemy wypełnić halę. Pozostaje czekać na rozwój wydarzeń.

Zacaro
Gość
Zacaro
Offline

Plus spore pieniądze. Kiedyś Maciek Rozanski mówił że kwota za walkę jaka mu proponowali była dwa razy większa niż w Polsce. U czołowych polskich producentów gal

Zawodnik32
Gość
Zawodnik32
Offline

Yyy, nie.

Zawodnik32
Gość
Zawodnik32
Offline

Kojarzę czterech, plus widze dwóch Polaków na karcie no nameów

Tom
Gość
Tom
Offline

And special guests: Karolina Kowalkiewicz and Jimi Manuva among others…