Abu Azaitar w starciu z Alessio Di Chirico na kwietniowym UFC on ESPN+ 30

29 Grudzień 2019
0
Abu Azaitar w starciu z Alessio Di Chirico na kwietniowym UFC on ESPN+ 30
foto.: ufc.com

Dwóch zagranicznych zawodników, którzy wpisali się w krajobraz polskiego MMA, zmierzy się ze sobą na gali UFC on ESPN+ 30. Mowa o Abu Azaitarze (14-2-1) i Alessio Di Chirico (12-4), będący od kilku dni na kursie kolizyjnym. Informację ogłosił Marokańczyk w swoich mediach społecznościowych:

View this post on Instagram

Let’s go 🇲🇦💪🏼 #الحمدلله

A post shared by Abu Azaitar (@abuazaitar) on

Abu zostanie u nas zapamiętany jako fighter KSW, który miał krótki epizod w polskiej organizacji. Znokautował Krzysztofa Kułaka, a później zremisował z cofającym się Piotrem Strusem. Ten „Power Puncher” ma również na koncie zabawny epizod, gdy ścigał się z Azizem Karaoglu o miano najlepszego zawodnika w Turcji. Zaskakujące pragnienie jak na sportowca z Maroko. Koniec końców, jego droga poprowadziła go przez amerykańskie WSOF do UFC, gdzie w 2018 zadebiutował jednogłośnym zwycięstwem z Vitorem Mirandą.

Z kolei di Chirico spacyfikował Adama Kowalskiego, a później podwójnego mistrza FEN Andrzeja Grzebyka. W ten sposób pokazał dobitnie, że nie ilość a jakość oraz miejsce pojedynków ma znaczenie, jeżeli chcesz wejść do 1-szej ligi. Od kwietnia 2016 cztery razy przegrał, a trzy razy wygrał. Obecnie jest na tendencji spadkowej, więc lepiej dla niego żeby najbliższe starcie zwyciężył.

Miejsce kwietniowej gali nie jest jeszcze znane.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o