Ares FC 1: Sajewski zatrzymany ciosami przez Lapilusa, Imavov ubił Meuniera

16 Grudzień 2019
2
foto.: ufc.com

Pierwsza edycja Ares Fighting Championship od razu ruszyła z kopyta i co bardziej zagorzali fani mieszanej formuły mogli śledzić wydarzenia z Dakaru (Senegal) za pośrednictwem Fight Passa należącego do UFC. A tam dwa najbardziej interesujące pojedynki dla polskiego fana, zakończone słodko kwaśnym rezultatem.

Z gorszych wiadomości, nasz rodak Łukasz Sajewski (14-5) sromotnie poległ przed silniejszym tego wieczoru Damienem Lapilusem (17-12). Z dostępnej transmisji, a właściwie retransmisji 2 rundy wynika, że Francuz narzucił wyjątkowo mocne tempo tego pojedynku. „Wookie” nie pozostawał mu dłużny, jednak praca nóg i dynamika Lapilusa była tego wieczoru niedoścignione. Nieustanne ataki pięściami i nogami były kluczowe, gdzie nawet próby skrócenia dystansu były poza zasięgiem zawodnika Might Bulls Gdynia.

W ostatnich sekundach zasypany gradem uderzeń i zepchnięty pod siatkę, Polak miał coraz wyraźniej dość. Pozostało mu głównie zasłaniać się i unikać dalszych zniszczeń. O dziwo, sędzia główny przerwał akcję dopiero równo z dźwiękiem syreny kończącej drugą rundę, a szkoda, bo niestety nie przekonamy się czy minutowa przerwa kupiłaby mu więcej czasu a może nawet dałaby szansę na odmienienie losów pojedynku.

W drugim ważnym dla polskiego fana pojedynku, były fighter FEN i obecnie mistrz TFL Nassourdine Imavov (8-2), podniósł ciąg zwycięstw do pięciu z rzędu, ubijając Jonathana Meuniera w 4:27 pierwszej rundy. Pojedynek był bardzo ekscytujący i wyrównany po obu stronach, aż do feralnego trafienia przez Dagestańczyka podczas mocnej wymiany, w której wyraźnie zachwiał się wyższy Meunier. Od tej pory presja i kolejne ataki odbierały Jonathanowi sił, który następnie został mocno rozcięty, a po jednym z obaleń w połączeniu z ciosami w parterze nie było już mowy o dalszej walce. Całość widoczna na video powyżej.