Video: Dricus Du Plessis obronił pas poddając Lesara w 1 rundzie na EFC 83

16 Grudzień 2019
0
Video: Dricus Du Plessis obronił pas poddając Lesara w 1 rundzie na EFC 83
foto.: efcworldwide.com

Niegdyś podwójny mistrz EFC, były czempion KSW, a dzisiaj potwierdzony posiadacz pasa wagi średniej EFC – Dricus Du Plessis, obronił w weekend swoją niekwestionowaną pozycję w wadze średniej na gali EFC Worldwide 83, poddając Brendana Lesara (3-1) duszeniem gilotynowym w 1 rundzie. Najpierw naruszył go ciosami, którymi powalił rywala na glebę a później doskoczył z gilotyną, wykorzystując moment na założenie finalnego uścisku.

Pojedynek ten wisiał w powietrzu od dwóch lat, odkąd pretendent zwyciężył specjalnie zorganizowane reality show TV, które wyprodukowała organizacja na potrzeby tegoż starcia. Trudności negocjacyjne pomiędzy Dricusem a EFC spowolniły plany, ale ostatecznie całość miała swój finał w sobotę. Po wszystkim, Dricus który bezpowrotnie oddał w międzyczasie tytuł w 77 kg zapowiedział, że myśli już o przywróceniu statusu podwójnego mistrza na rzecz wspomnianej 84 kg i uwaga… 93 kg:

Teraz usiądę ze swoim managamentem i zobaczymy co dalej. Jednak ta kategoria półciężka wygląda cienko, a mój lewy bark trochę ostygł. Będę potrzebował więc dwóch pasów, dlatego chodźmy po tytuł w półciężkiej.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o