Video: Le Banner znokautował Datsika na rosyjskim Tatneft Cup

16 grudzień 2019
4
Video: Le Banner znokautował Datsika na rosyjskim Tatneft Cup
foto.: youtube.com

A przepraszamy… to nie Contender FN 3, ani nawet nie UFC 245 kończyły miniony weekend sportowych emocji, lecz gala Tatneft Cup w Rosji, z udziałem kontrowersyjnej walki Jerome’a Le Bannera (112-85) vs Viacheslav Datsik (13-5-2) na zasadach K-1. Legendarnego Francuza raczej przedstawiać nie trzeba, a co bardziej obeznany kibic niestety skojarzy również internetową „legendę inaczej” drugiej z postaci.

Datsik dawno dawno temu dał się najpierw poznać jako pogromca późniejszego mistrza Andrei’a Arlovskiego, który 6 lat później został mistrzem UFC. Już wtedy Viacheslaw nie wyglądał na w pełni zrównoważonego. W 2007 został zatrzymany za obrabowanie sklepów jubilerskich oraz kradzież telefonów komórkowych. Zrobił wszystko, żeby zamiast do więzienia, trafić wówczas do szpitala psychiatrycznego, z którego uciekł trzy lata później. Od razu szukał azylu politycznego w Norwegii, jednak nie udało się, ponieważ przyszedł na komisariat policyjny z pistoletem. Został więc deportowany do Rosji i aresztowany.

W 2012 trafił do więzienia ponownie, tym razem za rozbój w salonach telefonii komórkowej, do których najwyraźniej miał słabość. Zwolniono go na chwilę w 2016, ale tylko na chwilę, bo szybko zdążył narozrabiać w lokalnym domu publicznym w Petersburgu. Trzy i pół roku „wakacji” później, czyli 26 lutego 2019 Datsik wyszedł na wolność i najbliższe 10 miesięcy poświęcił na powrót do sportowego trybu życia. Jako 150 kilowiec po drodze zgniótł 80 kg blogera w walce MMA, choć nie bez problemów.

W niedzielę zmierzył się ze słynnym Francuzem, którego ze względu na szacunek do jego osiągnięć, nigdy nie powinno się zestawiać z kimś takim. Choćby dlatego, żeby nie narazić go na śmieszność jak w 2 rundzie, gdy JLB padł po lewym prostym i był liczony. Ostatecznie zadziałały instynkty i 46-letni „Geronimo” ustrzelił Vyacheslava kopnięciem na… „Bęben maszyny losującej”, po którym padł i już nie wstał. Całość dostępna poniżej.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
eMWu
eMWu
2 lat temu

JLB odkłada na emeryturę… ale faktycznie takie walki legend z jakimiś gangusami nie powinny się odbywać. Jednak co legenda to legenda i nie powinien tak nisko spadać.

moon
moon
2 lat temu

LeBanner sam sie osmiesza. Bierze walki z takimi bambrami bo łatwa kasa. Jak Różal miał byc przeciwnikiem to francuz obsrał zbroję. Ja do tego gościa szacunku nie mam w kazdym razie.

eMWu
eMWu
Reply to  moon
2 lat temu

A swoją drogą jego walka z Różalem mogłaby być fajna, rzuciłbym okiem.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x