Anthony Pettis pozwie USADA za rozcięcie spowodowane przez pojemnik na próbkę antydopingową

15 styczeń 2020
0
Anthony Pettis pozwie USADA za rozcięcie spowodowane przez pojemnik na próbkę antydopingową
foto.: usa today

Jedni rozpracowują pojemniki na próbkę do badań antydopingowych jak rosyjska RUSADA, która w porozumieniu z rządem doprowadziła do wykluczenia całego kraju z Igrzysk Olimpijkich, podczas gdy w Stanach zawodnicy UFC mają inny problem, który dostarczył nowych nagłówków. W poniedziałkowym programie na ESPN, Anthony Pettis opowiedział dość nietypową historię, przez którą ucierpiał jego sierpniowy pojedynek z Natem Diazem.

Do incydentu doszło tuż przed walką na UFC 241, gdy pierwsza próbka moczu pobrana od fightera okazała się zbyt rozcieńczona, więc potrzebna była druga. To wszystko w ogniu zbliżającej się walki wieczoru, presji czasu, rozgrzewki, obowiązków medialnych, itp. Nie trudno zgadnąć, że łatwo o wypadek do którego doprowadził… pojemnik na próbkę od USADA, przez który doszło do głębokiego rozcięcia prawej ręki, wymagającej założenia szwów. Całe zamieszanie udało się częściowo opanować, choć trener Duke Roufus nalegał, by Anthony nie wychodził do walki. Pettis nie posłuchał, przegrał jednogłośnie, ale po dziś dzień częściową winą obwinia komisję antydopingową:

Musiałem pójść w walce na kompromis. A USADA dałem każdą możliwą szansę, by to naprawili, ale teraz idziemy z nimi do Sądu. Musze ich pozwać.

Sama USADA oraz Komisja Stanu California póki co milczą i nie udzielają żadnych komentarzy w sprawie. W pozwie ma również zostać uwzględniony producent pojemników. Jak twierdzi „powód”, chodzi przede wszystkim o udoskonalenie systemu, żeby zawodnicy oddawali próbki po walce a nie przed. Oczywiście przewidujemy inny problem natury fizjologicznej, gdzie sportowcy po ogromnym wysiłku nie mogą oddać moczu nawet przez kilka godzin. Wiadomo przecież, że po wszystkim Komisarz USADA chce jak najszybciej udać się do domu.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x