Bartosz Leśko przeszedł z FEN do ACA: „Potrzebuję iść do przodu.”

23 styczeń 2020
0
Bartosz Leśko przeszedł z FEN do ACA: „Potrzebuję iść do przodu.”
foto.: fen-mma.com

Pierwsze z trzech polskich nazwisk, które mają zasilić ACA zostało wyjawione. Przed chwilą poszła oficjalna informacja wg której Bartosz Leśko (9-1-2) jest teraz związany kontraktem z nowym pracodawcą:

Trójmiejski fighter walczył dla FEN od 2017, stając się poważną siłą w wadze średniej i momentami nawet w 93 kg, jak podczas czerwcowej gali w Ostródzie. Szkoda, że Paweł Jóźwiak ostatecznie wypuścił tego obiecującego fightera, ale najwyraźniej taki miał być jego kierunek:

Bartoszowi skończył się kontrakt pod koniec 2019 i od razu otrzymał od nas bardzo dobrą propozycję, ostatecznie została odrzucona. Bartosz to bardzo ciekawy i efektownie walczący fighter, ale jednocześnie nie jest to fighter dla którego będziemy stawać na głowie, by go u siebie zatrzymać. Organizacja się rozwija, płacimy coraz lepiej, ale nie może być aż takich dysproporcji płacowych pomiędzy naszymi zawodnikami.

Sam zawodnik zapytany przez nas o powody, bez namysłu odpowiedział nam z Tajlandii, gdzie obecnie przebywa:

W FEN w 3 lata stoczyłem 7 walk. Przez pierwsze 2 lata moja kariera szła do przodu i nie ma co ukrywać, że dzięki współpracy z nimi nabrała rozpędu. Za co dziękuję. Jednak ostatni rok i zestawienie dwóch rewanżów nie przyniosło dla mnie nic dobrego. Czuję, że potrzebuje zmiany żeby iść do przodu i rozwijać się sportowo. Federacja ACA z naczelnym hasłem „less show more fighting” z pewnością zapewni mi możliwość rozwoju i rywalizacji z najlepszymi, a dzięki tej współpracy kolejne lata będą dużym krokiem w mojej karierze. Kontrakt podpisałem dzięki pomocy Pawła Kowalika z MMACartel.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x