Brave CF zmieniła wygraną Pawła Kiełka na „No Contest” bez powiadomienia

13 styczeń 2020
0
Brave CF zmieniła wygraną Pawła Kiełka na „No Contest” bez powiadomienia
foto.: rxf.ro

Wiemy już gdzie Paweł Kiełek prawie na pewno nie postawi więcej nogi i będzie to organizacja Brave Combat Federation, która w nieprofesjonalny sposób zmieniła wynik jego listopadowego pojedynku na nierozstrzygnięty. I to wszystko ponad dwa miesiące po tym jak najpierw pokonał Benoita Saint-Denisa na gali w Rumunii, a nagle bez żadnej informacji federacja robi z tego „No Contest”. Wiadomość przekazał sam zawodnik na Facebooku:

Niestety werdykt zmieniony, oczywiście bez poinformowania nas o tym. Powód, kara za nieprzedłużenie kontraktu. Tak na serio, to podobno mój rywal złożył protest, gdzie o ile dowiedziałem się, to w 2 rundzie mogliśmy zderzyć się głowami, a to mogło wpłynąć na dalszy przebieg walki. Nie mnie to oceniać, ale były zakończenia 2 rund, więc wg zasad nie ma mowy o No Contest. Prawda jest taka, że jeżeli organizacja chce zmieniać wynik walki, to go zmieni. Coś tam będziemy jeszcze próbowali, ale jeżeli tak to wygląda to na nic nie liczę. Życie!

Od razu skontaktowaliśmy się z Pawłem osobiście, żeby wejść w temat nieco głębiej i oto co usłyszeliśmy od olsztyńskiego fightera:

Oficjalnej informacji nie dostałem, niczego na ten temat nie czytałem. Wszedłem po prostu na Sherdoga i Tapology, dowiadując się o wszystkim z internetu. Organizacja odpowiedziała póki co bardzo wymijająco i tak wygląda sprawa. Zachowali się nieładnie, ale można co najwyżej pogrozić im palcem, ale i tak nic się z tym nie zrobi. Można natomiast o tym powiedzieć i napisać, żeby wszyscy byli świadomi, że tak można komuś zrobić. Wg międzynarodowych zasad protest powinien zostać odrzucony, bo walka toczyła się przez ponad połowę regulaminowego czasu. Chciałbym przynajmniej, żeby Brave oficjalnie się ustosunkował do sprawy. Potraktowali mnie jakbym w ogóle w tym nie uczestniczył.

Tym samym 24-letni Francuz pozostaje niepokonany i w sobotę stoczy kolejny pojedynek w Brave. Nie będziemy zaskoczeni, jeżeli fighter będzie teraz promowany na twarz organizacji, gdzie ważne było aby zachował nieskazitelny rekord. Póki co szukamy nagrania pojedynku, by przyjrzeć się sytuacji jeszcze mocniej i w międzyczasie skontaktowaliśmy się także z oficjelem organizacji, by usłyszeć powody powyższej decyzji.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x