Czeski film z próbą zmiany werdyktu Macieja Szczepaniaka na słowackiej Pit Cage Fighting

24 styczeń 2020
1
Czeski film z próbą zmiany werdyktu Macieja Szczepaniaka na słowackiej Pit Cage Fighting
foto.: pit cage fighting

Zaledwie trzydzieści sekund i jedną zmianę decyzji trzeba było, żeby wywrócić słowacką scenę do góry nogami po tym, jak pod koniec grudnia Maciej Szczepaniak błyskawicznie zwyciężył swój pojedynek na tamtejszym Pit Cage Fighting w Popradzie. Bielszczanin najpierw znockdownował tamtejszego Leonarda Spissky’ego a później kontrolował i obijał go w parterze. W pewnym momencie sędzia uznał, że pora kończyć widowisko i przerwał walkę. Czy mógł ją puścić dłużej? Pewnie tak, niemniej to nie pierwsza i nie ostatnia decyzja sędziego, która wywołała sporne emocje.

Ostatecznie nie samo przerwanie, lecz dalsze posunięcia organizatora PCF były tym, co wywołało największe zamieszanie. Po cichu bowiem przeprowadzono sprawy tak, żeby doprowadzić do No-Contest a jak wiadomo nieoficjalnie, organizator ma decydujące zdanie w kwestiach spornych, choć tutaj organizator jest jednocześnie właścicielem klubu PCF, gdzie przegrany jest jedną z ważniejszych postaci. W rozmowie z trenerem Damianem Herczykiem, ten nie ukrywał swoich emocji:

Już z powrotem zmienili wynik na właściwy, bo zrobiła się z tego zbyt duża afera. Organizator ogłosił to najpierw na fan page’u, a gdy ludzie nie kryli oburzenia sytuacją, usuwali i blokowali komentujących. Napisałem do nich oświadczenie, gdzie bardzo pomógł mi również tamtejszy sędzia Jakub Muller. Gdy tamtejsza Komisja MMA najpierw odmówiła organizatorowi zmiany werdyktu wskazując na brak podstaw, ten znalazł sobie inną (red. reprezentującą którąś z azjatyckich sztuk walki), która uznała wniosek którym mógłby się dalej podeprzeć. Wczoraj ostatecznie usunęli jednak swoje wcześniejsze ogłoszenie o zmianie werdyktu na nierozstrzygnięty. Pisali również do Macieja z przeprosinami, że to nie ich wina, a tak naprawdę chodzi o to, że ich ulubieniec „Pretty Boy” przegrał. Pozostaje nam jeszcze kontrolować sytuację, żeby upewnić się że do rekordu wskoczy Maciejowi właściwy wynik.

Kilka dni temu pisaliśmy Wam o innej, zaskakującej decyzji organizacji Brave CF, która w równie kontrowersyjnych okolicznościach zmieniła wynik wygranej Pawła Kiełka, niestety tam federacja całkowicie nabrała wody w usta gdy wysłaliśmy do nich oficjalne zapytanie o powody.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ptys
ptys
1 rok temu

czy ktos redaguje te teksty? belkot.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x