Kamil Oniszczuk przeszedł do ACA: „Wybrałem sportową drogę.”

28 styczeń 2020
2
Kamil Oniszczuk przeszedł do ACA: „Wybrałem sportową drogę.”
foto.: boxingphotos.pl/Piotr Duszczyk

Przed chwilą jak grom z jasnego nieba gruchnęła informacja o drugim z trzech planowanych, nowych nabytków ACA na terenie naszego kraju. Po Bartoszu Leśko przyszedł czas na niepokonanego Kamila Oniszczuka (7-0), który w rozmowie z naszym portalem nie krył swych ambicji, będących głównym motorem napędowym przy podejmowaniu decyzji. To plus kilka innych czynników:

Z Babilon MMA coś już wstępnie miałem dogadane, gdzie zawsze byłem dobrze traktowany przez organizację bardzo dobrze. Otrzymałem jednak  ofertę z ACA, zarówno w sensie finansowym, jak i terminowym. Do tego przeciwnik również jest bardzo ciekawy i nawet to było tym, co postawiło kropkę nad i. Będzie to zawodnik zza granicy, którego dopiero ogłoszą publicznie.

Przyjmując ofertę przemyślałem to, gdzie dla mnie dużą rolę odgrywał fakt, że chcę pójść do UFC. Z tego co widać nie jest łatwo się tam dostać, bo jest coraz więcej zawodników. Alternatywne ACA jest sportowo największe jeżeli myśli się właśnie o sportowej karierze i musisz dać sobie radę, jeżeli myślisz o rozwoju. Mógłbym cały czas walczyć z kiś przeciętnym i nabić sobie nawet 100-0, ale a ja wybrałem sportową drogę. Mój kolejny oponent jest mocny sportowo, więc wszyscy powinni być zadowoleni.

Jak pamiętamy z ostatniej rozmowy, ofert oraz możliwości było kilka. Zarówno z kraju jak i spoza:

Pisali do mnie zagraniczni managerowie oferując już konkretne walki. Na słowacko czeskim Oktagonie, na kolejnym Ares FC, Abu Dhabi Warriors. W Polsce była opcja programu KSW Only One, ale (żartobliwie) ja nie zrobię zbiórki pieniężnej, żeby się tam dostać. Były też inne oferty, ale na ten moment umowa ACA była taka jak powinna być. Już wstępnie ogłoszono mnie na galę 24 kwietnia w Polsce. Miejsce gali jeszcze nie zostało określone.

Ostatni raz poznański fighter pokazał się przed fanami w styczniu 2019, jednak przed dalszymi startami powstrzymały go kwestie zdrowotne, Ten problem jest już jednak za nim:

Już jest wszystko w porządku. Trenuję dwa razy dziennie, także moja forma jest bardzo dobra. Trener mówi, że fizycznie nawet się jeszcze wzmocniłem.

Towarzyszących angażowi emocji nie kryje również reprezentujący ACA w Europie Bajsangur Edelbiev:

Cieszę się, że tak utalentowany zawodnik jakim jest Kamil Oniszczuk już wkrótce powróci do klatki. To świetny, młody zawodnik, który odnajduje się w różnych płaszczyznach walki. Jak sam mówi jego największym atutem są mocne kopnięcia, ale w ostatniej walce z doświadczonym rywalem z Brazylii Kamil udowodnił, że świetnie radzi sobie też w parterze. Nie ustajemy w poszukiwaniu kolejnych talentów MMA, mocnych zawodników, których fani chcą oglądać w klatce. Pracujemy już bardzo intensywnie nad galą ACA 108, która odbędzie się w Polsce i obiecuję, że mocnych nazwisk i ciekawych zestawień nie zabraknie.

Czekamy na nazwisko oponenta.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław Dupczyciel
Stanisław Dupczyciel
1 rok temu

No i dobrze , w Babilonie bił by jakichs favelasów nawet do rekordu 100 -0 ,a z tym UFC może byc różnie Grzebyk tam nie trafił.

Kalbar
Kalbar
1 rok temu

Dobry wybór. Chłopak sam chce się zweryfikować na ile go stać i gdzie może dotrzeć . Ps. Pan Jóźwiak nie złożył oferty 😂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x