Brodnicka i Wrzesiński w obronie pasów na Tymex Boxing Night 11

17 styczeń 2020
2
Brodnicka i Wrzesiński w obronie pasów na Tymex Boxing Night 11
foto.: facebook.com/Tymex Boxing Promotion

Już 7 marca w Dzierżoniowie odbędzie się jedenasta edycja gali Tymex Boxing Night. Organizatorzy odsłonili już pierwsze karty ujawniając 6 nazwisk zawodników, których będziemy mogli zobaczyć pomiędzy linami w trakcie widowiska. Jednym z głównych dań wieczoru będzie kolejna obrona pasa mistrzyni świata WBO w kategorii junior lekkiej przez Ewę Brodnicką (18-0, 2 KO). Jeżeli „Cleo” zwycięży nieznaną jeszcze rywalkę to zrówna się liczbą zwycięskich starć o pasy mistrzyni świata i europy z emerytowaną już Agnieszką Rylik (17-1, 11 KO).

Swój pas będzie bronił również Damian Wrzesiński (18-1-2, 5 KO). Międzynarodowy Mistrz Polski w kategorii lekkiej powoli pnie się w górę odprawiając, stopniowo coraz to lepszych rywali. Jego promotorzy nie kryją, że realnym celem staje się walka o mistrzostwo europy. Posiadaczem wspomnianego tytułu, w kategorii lekkiej jest Francesco Patera (23-3, 8 KO). Wydaje się jednak, że przed konfrontacją z niebezpiecznym Belgiem będzie potrzebny „Wrzosowi” co najmniej jeszcze jeden, solidny sprawdzian.

Na zbliżającej się gali zawalczy także nowy nabytek Tymexu – Sahan Aybay (9-0, 7 KO). Będzie to pierwsza walka w Polsce, niedawno zakontraktowanego przez promotora Mariusza Grabowskiego Niemca. Pozyskanie Sahana jest jednym z pierwszych ruchów Tymex Boxing Promotion w kierunku zorganizowania gali na terenach Niemiec. Możemy być pewni, że nowy nabytek Grabowskiego nie jest zawodnikiem z przypadku i posiada nie najgorsze umiejętności pięściarskie, które zapewne zwróciły uwagę Polaków. Warto obserwować 24-latka, lecz z ocenami lepiej się wstrzymać do walki z bardziej interesującym przeciwnikiem niż dotychczas, co będzie najlepszą weryfikacją dla tego zawodnika. Możliwe, że jego rywalem będzie jeden z zawodników Tymexu. W kwestii Aybaya, jakiś czas temu, w taki sposób wypowiedział się sam Mariusz Grabowski:

Po kilku latach ciężkiej pracy Tymex Boxing Promotion uzyskał renomę solidnej grupy, stawiającej na młodzież i dającej jej szansę zaistnienia w boksie zawodowym. Z Sahanem podpisaliśmy 3-letni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne 2 lata. (…) Jubileuszową walkę zawodową stoczy na gali Tymexu, zresztą mówił, że uważa naszą grupę za najprężniej rozwijającą się w Polsce i o której słyszał pozytywne opinie w Niemczech. Damy mu szansę i zobaczymy jak np. spisze się w naszych walkach weryfikacyjnych z innym bokserami Tymexu. Akurat waga średnia czy super średnia jest u nas ciekawie obsadzona, więc kibice będą mogli przekonać się o klasie sportowej Siahana Aybaya. Kolejnym krokiem będzie organizacja gali w Niemczech. Takie są cele i marzenia. Myślę, że realne, ale pod warunkiem, że pozyskać do współpracy jeszcze 2-3 bokserów z tego kraju.

Oprócz wyżej wymienionych pięściarzy na gali pojawi się dobrze prosperujący Michał Leśniak (11-1-1, 3 KO) oraz stawiający pierwsze kroki w zawodowym boskie Oskar Kapczyński (2-0, 1 KO) i Oskar Wierzejski (2-0). Całkiem prawdopodobne, że na wydarzeniu w Dzierżoniowie powróci Robert Parzęczewski (24-1, 16 KO), którego kontuzja wyłączyła z pojedynku na TBN 10, gdzie jego rywalem miał być Ryan Ford (17-5, 12 KO). Póki co musimy się jednak wstrzymać na oficjalne informacje o powrocie „Mr KO”.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bolo78
Bolo78
1 rok temu

Brodnicka fauluje, klinczuje I jest nudna , poza tym za to ze uderzyla Piatkowska po cywilnemu z tak zwanego partyzanta czyli dla mlodziezy “sucker punch “ powinna byc zawieszona I nie wystepowac w telewizji bo na to nie zasluguje.

moon
moon
1 rok temu

Walki Brodnickiej i pompka w tym zakresie to jedna wielka porażka polskiego boksu.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x