Zuba w starciu z młodszym i znacznie wyższym Kozikowskim na Babilon MMA 12

22 styczeń 2020
0
Zuba w starciu z młodszym i znacznie wyższym Kozikowskim na Babilon MMA 12

Organizator 12-tej Babilon MMA ogłosił kolejne starcie na lutową galę w Łomży i nie bez powodu wspomnieliśmy w tytule o wzroście Kacpra Kozikowskiego (1-0), który przy zaledwie 70 kilogramach ma aż 188 cm wzoru i będzie miał okazję wypróbować swoje warunki w starciu z Damianem Zubą (0-1):

Jednym z moich atutów są warunki fizyczne, przy wadze 70 kg mierzę aż 188 cm. Będę chciał w stójce rozstrzygnąć walkę z Damianem Zubą, choć mam przygotowane też inne scenariusze.

W przeszłości trenowałem wioślarstwo, kolarstwo i piłkę nożną. Na treningach pod okiem Mateusza i Tomasza Zawadzkich robię wszystko, aby to moja ręka 7 lutego powędrowała do góry. Ale wcale nie uważam się za faworyta. Spodziewam się trudnej walki i nastawiam na 3 ciężkie rundy.

3 razy wygrałem z Noskiem, z Żochowskim mam bilans remisowy 1-1, zaś z Sulewskim przegrałem. W Łomży jeszcze nie walczyłem. Będę chciał pokazać się z jak najlepszej strony szerszej publiczności. Wiem, że atutem mojego rywala są zapasy, a patrząc na jego walkę z Gralakiem z pewnością słabszą stroną jest stójka

Kacper spore doświadczenie amatorskie na zawodowych galach. W listopadzie miał stoczyć drugą walkę zawodową, niestety jego rywal postanowił w ogóle nie zjawić się na gali. Jego kolejny oponent już raz próbował sił w debiucie MMA i poległ przez kopnięcie na głowę w grudniu zeszłego roku. To jednak nie wystarczyło, by zniechęcić Zubą jako doświadczonego zapaśnika do dalszych prób podboju polskiej sceny:

Porażka zabolała, ale nie będę się tłumaczył, wygrał lepszy zawodnik tego dnia. A ból był tak ogromny, ponieważ nie zrobiłem tego co powinienem, czyli nie walczyłem jak zapaśnik, a przecież całe życie trenuję ten sport. Dlatego dwa dni po radomskiej gali wróciłem na sale treningową, by móc jak najszybciej znów walczyć.

Mieszane Sztuki Walki są pięknym, ale wymagającym sportem, którego trzeba cały czas się uczyć. Tym bardziej jeżeli miało się dotychczas znikome umiejętności stójkowe. Młodzieniaszkiem już nie jestem, ale mam wielkie chęci i przede wszystkim sprawia mi to wielką przyjemność. Porażki są wkalkulowane w sport, ale jestem świadomym sportowcem, porażki uczą i trzeba wyciągać wnioski.

Bilety na galę Babilon MMA 12 są dostępne na www.eventim.pl. Transmisja na kanałach sportowych Polsatu.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x