Bartosz Batra, Krystian Krawczyk i 9 innych dodanych do rozpiski Wirtuoz Challenge 5

28 luty 2020
0
Bartosz Batra, Krystian Krawczyk i 9 innych dodanych do rozpiski Wirtuoz Challenge 5

Po serii nazwisk z pierwszej połowy miesiąca, organizator piątej Wirtuoz Challenge w Wolborzu mocno wypełnił kartę walk nowymi fighterami. Wśród nich Bartosz Batra, który sprawił największy problem przy zakontraktowaniu, bowiem najpierw trzeba było to uzgodnić to również z Celtic Gladiator, dla którego walczył i zwyciężył w grudniu 2019. Dzięki porozumieniu o wymianie fighterów, stało się to możliwe. Po drodze Bartosz miał jeszcze wystąpić w Chinach, ale z powodu rozprzestrzeniającego się Corona Virus, jego pojedynek został ostatecznie odwołany.

Dalej Krystian Krawczyk (4-2), który zawsze walczy widowiskowo, bez względu na wynik. Pod koniec roku wygrał swoją drugą walkę na TFL, gdzie miał później mierzyć się o pas, ale najwyraźniej jeszcze nie teraz. Dlatego właśnie reprezentant Rawskiego Klubu Karate Kyokushin wystąpi w Wolborzu. Obecnie jest po dwóch wygranych i liczy na trzecią.

Na karcie nie może zabraknąć zawodników Octopus Łódź, a wśród nich Wojciecha Kacprzyka (1-0), który we wrześniu w świetnym stylu zwyciężył zawodowy debiut w zaledwie 3 minuty. Był to jego powrót po ośmiu latach przerwy od startów i teraz zamierza utrzymać regularne tempo.

Fanatycy Sportów Walki Będków również będą mieli swojego fightera na karcie Wirtuoza. Chodzi o siedemnastoletniego Radosława Czajkę, który ma już brązowy medal Mistrzostw Polski MMA i wciąż ma jeszcze zamiar rozwijać karierę amatorską. Będzie to jego debiut na Wirtuoz Challenge.

Pobliska Akademia Gorila Tomaszów Mazowiecki wystawi z kolei Adriana Delę (0-1), który zawodowy debiut miał w 2015. Trwał zaledwie 36 sekund, gdzie Polak musiał wówczas uznać wyższość Armena Stepanyana. Od tamtej pory upłynęło jednak sporo wody w rzece i prawdopodobnie zobaczymy zupełnie innego fightera niż cztery lata temu.

Dalej, 23-letni Piotr Grodek z lokalnego Octopus Wolbórz i Academia Gorila, który z pewnością będzie miał miejscowych kibiców po swojej stronie. Jego kategoria to 84 kilogramy.

W zestawieniach nie zabraknie sprawdzonego w kickbokserskim boju Mateusza Olkiewicza z Quest Bogdanka. Do tego pory dwukrotnie walczył na Wirtuoz Challenge i tyle samo razy triumfował przez jednogłośną decyzję. Kategoria wagowa to 75 kg.

Zostając w temacie lokalnych fighterów, trzeba wspomnieć również o ledwo 18-letnim Klaudiusz Goss z Wolborza. Na czwartej edycji zwyciężył jednogłośną decyzją, a teraz liczy na coś więcej.

Tylko rok starszy Adrian Dziubałtowski będzie z kolei reprezentował w oktagonie pobliski Tom Center Piotrków Trybunalski. On również zwyciężył na 4-tej edycji w K-1, ale w mocnym stylu, bo przez TKO w 1 rundzie.

Powrót K-1 będzie miał także Tomasz Lasota, który na tej samej karcie co Dziubałtowski i Goss, zaliczył jednogłośną wygraną. To kolejny już reprezentant Tom Center Piotrków Trybunalski, który będzie miał okazję zaprezentować się ponownie przez publicznością w Wolborzu.

Na koniec Patryk Retkowski z Bonebreakers Zgierz, który we wrześniu dał rewelacyjny pojedynek z Kamilem Mękalem. Ostatecznie uległ przez niejednogłośną decyzję, ale pojedynek był na tyle zażarty, że włodarze Wirtuoza nie mieli oporów by zatrudnić go u siebie ponownie.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x