Marcin Wójcik powróci do FEN i zmierzy się z Rafałem Kijańczukiem już 28 marca w Lublinie

autor:
15 luty 2020
6
Marcin Wójcik powróci do FEN i zmierzy się z Rafałem Kijańczukiem już 28 marca w Lublinie

Powiedzenie „Do tej samej rzeki dwa razy się nie wchodzi” najwidoczniej nie tyczy się Marcina Wójcika (12-7-0), który po niemal pięciu latach powróci do klatki FEN, aby rozbudować swój bilans zwycięstw w organizacji Pawła Jóźwiaka. Trenujący w Pile Gigant skrzyżuję pięści z popularnym Rafałem Kijańczukiem (8-2-0). Pojedynek zakontraktowany został w limicie kategorii półciężkiej na dystansie trzech rund po pięć minut.

Wójcik po poszukiwaniu „swojego miejsca” pomiędzy kategoriami wagowymi odnalazł je w ostatnim boju z Michałem Gutowskim na Gladiator Arena 13, któremu zrewanżował się na porażkę z 2013 roku. Wcześniej pilanin poległ z czołowym półciężkim Cage Warriors Modestasem Bukauskasem oraz aktualnym mistrzem wagi średniej KSW Scottem Askhamem, przeciwko któremu debiutował w wadze do 84 kilogramów. Był też wygrany, nieporywający pojedynek w wadze ciężkiej z Hatefem Moeilem na KSW 42, ale zdecydowanie to kategoria półciężka jest właściwym miejscem dla Wójcika, gdzie rozbijał rywali zabierając ich do „krainy cieni”.

Tam właśnie będzie chciał zaprosić Rafała Kijańczuka, który na FEN 26 rozprawił się w 52 sekundy z Marcinem Zontkiem, zaliczając pierwszą wygraną w organizacji FEN. Kijana w debiucie niespodziewanie poległ duszeniem z Adamem Kowalskim i teraz będzie miał okazję jeszcze dosadniej zamazać wspomnianą wpadkę, choć zadanie będzie niezwykle trudne. Obaj zawodnicy prezentują bardzo wszechstronne umiejętności i w tym przypadku o zwycięstwie zadecydują drobne szczegóły. Czas pokaże czy Marcin Wójcik podniesie bilans w organizacji do 3-0 czy to Kijańczuk zgarnie kolejne cenne zwycięstwo.


FEN 28 odbędzie się 28 marca w Lublinie.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
moon
moon
2 lat temu

Dobre zestawienie. Kijanczuk jak przegra to będzie w dupie.

Kalbar
Kalbar
2 lat temu

Prezes przyjął spowrotem odpad z KSW. Walka fajna. Jeśli Wójcik wrócił psychicznie na właściwe tory to chyba balonik zwany Kijanczuk pęknie już całkowicie po tej walce

Zawodnik32
Zawodnik32
2 lat temu

Super powrót i super pojedynek. O taki FEN walczyłem. Naprawdę ciężko przewidzieć przebieg tej walki, ale wg mnie dobrze przygotowany Wójcik może to spokojnie wygrać.

Redakcja MMAnews.pl
Reply to  Zawodnik32
2 lat temu

Skieruj swą energię również na inny temat… „Zatkało kakao?”

boss
boss
2 lat temu

Prezesie jak to czytasz to dziekuje za to mega starcie.

A teraz trzymamy kciuki za Jana 🙂 WAAAAAAAAAAR !!!!!!!!!!!!!!!

czarli tuna
czarli tuna
2 lat temu

panie redaktorze drogi,
czy pan nie relacjonujesz dzisiejszej gali ufc? czy zawody w pcimiu dolnym wazniejsze?

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x