Siedem kolejnych zestawień na First Step Championship 3 w Lęborku

19 luty 2020
2
Siedem kolejnych zestawień na First Step Championship 3 w Lęborku

Siedem spośród 13 zapowiedzianych pojedynków podano na oficjalnym fan page’u First Step Championship 3, która 21 marca odbędzie się w Lęborku. W najważniejszym pojedynk u, opisywany wcześniej Jerzy Juras Wroński vs Karol Kruzel w formule K-1, a dalej za nimi:

Szymon Wrzesień, znany w świecie YouTube jako Taxi Złotówa. Po spróbowaniu sił w mniej wymagającym Fame MMA, pochodzący właśnie z Lęborka Szymon postanowił zmienić dotychczasowy styl życia i spróbować sił w zawodowstwie. Jego rywalem w pojedynku ustalonym na catchweight 100 kg, będzie Kamil Kołduński  (0-2) z Berserkers Norway.  „Arma” dotychczasowe dwie walki przegrał, jednak jego atutem będzie właśnie większe doświadczenie, które złapał podczas Envio Fight Night 20 w czerwcu 2019 i na Leszczyńskiej Strefie Walki w październiku 2018.

Dalej, reprezentant gospodarzy Mateusz Pawlik (1-0) z Lęborka, który będzie miał możliwość zdobycia drugiej wygranej w karierze, po tym jak udanie zadebiutował w 2018. Po drugiej stronie oktagonu stanie wówczas Maciej Gradecki (0-1) z Kutna, który dopiero szuka pierwszej wiktorii na koncie.

Czwarty pojedynek od góry to zestawienie Jakuba Labiaka (1-3-1) z Halkownia Centrum Sportowe, który przegrał z całkiem niezłym Adamem Niedźwiedziem i zremisował z mocnym Łukaszem Dziudzią. Tym samym to on będzie faworytem starcia z Vasylem Halychem reprezentującym łódzki Shark Top Team.

Piąty w kolejności będzie Michał Buganik (1-0) z Żarskiego Klubu Sportów Walki, który ma pokaźne konto walk amatorskich i jedno zawodowe zwycięstwo. Jego rywalem będzie Oskar Herczyk (2-1) z Baltic Fighters MMA w Gdańsku, z czego wszystkie trzy dotychczasowe pojedynki stoczył w zeszłym roku.

W połowie rozpiski zmierzy się reprezentujący barwy Rio Grappling Wrocław Piotr Markowski (1-0), posiadający sporo amatorskich zwycięstw na ALMMA i jedno zawodowe na Babilon MMA 12 w lutym tego roku. Po drugiej stronie klatki stanie Arkadiusz Pałkowski, który ma kilka walk amatorskich, ale zawodowstwo w jego przypadku będzie nowością.

Na koniec, z zapowiedzianych będą jeszcze Jakub Owczarek (Fight Fabric Challenge Łódź) vs Karol Możuch (Agoga Gym Lębork), oraz Marcel Kachel (Mighty Bulls Gdynia) vs Mateusz Miotke (Fighter Lębork), którzy będą uczestnikami 4-osobowego turnieju o amatorski pas kategorii lekkiej. Do ogłoszenia zostało jeszcze 5 starć semi-pro. Poniżej aktualna rozpiska.

Walka wieczoru:
75 kg K-1: Jerzy „Juras” Jurkowski vs Karol Kruzel (Agoga Gym Lębork)

Główna karta:
100 kg MMA: Kamil Kałduński (Berserkers Norway) vs Szymon „Taxi Złotówa” Wrzesień (Berserkers Team Szczecin)
84 kg MMA: Maciej Gradecki (Bone Brakers Kutno) vs Mateusz Pawlik (Agoga Gym Lębork)
80 kg MMA: Jakub Labiak (Halkownia Centrum Sportowe) vs Vasyl Halych (Shark Top Team)
70 kg MMA: Michał Buganik (Żarski Klub Sportów Walki) vs Oskar Herczyk (Baltic Fighters Gdańsk)
70 kg MMA: Piotr Markowski (Rio Grappling Wrocław) vs Arkadiusz Pałkowski (Baltic Fighters Gdańsk)

Walki semi pro:
70 kg MMA: Marcel Kachel (Mighty Bulls Gdynia) vs Mateusz Miotke (Fighter Lębork) – ćwierćfinał turnieju o pas
70 kg MMA: Jakub Owczarek (Fight Fabric Challenge Łódź) vs Karol Możuch (Agoga Gym Lębork) – ćwierćfinał turnieju o pas

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
AlojzyBąbel
AlojzyBąbel
1 rok temu

Jerzy Juras Jurkowski czy Jerzy Juras Wroński. Bo ten 1 to 75 ważył w podstawówce…

Piotr
Piotr
Reply to  AlojzyBąbel
1 rok temu

Jurasów jak psów, miał prawo się pomylić

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x