Trener Roszkiewicz: „Michał Oleksiejczuk musi robić więcej tego, czego nie lubi.”

24 luty 2020
3
Trener Roszkiewicz: „Michał Oleksiejczuk musi robić więcej tego, czego nie lubi.”

Rozkładając przegraną Michałą Oleksiejczuka na czynniki pierwsze, nie omieszkaliśmy ugryźć tematu z różnych kątów, a to można było zrobić wyłącznie przez obszerną analizę z pomocą drugiego z trenerów – Robertem Roszkiewiczem, odpowiedzialnym w teamie za część zapaśniczą. Tę, która właśnie pomogła Jimmy’emu Crute całkowicie rozpracować polskiego „Lorda”:

Z każdej walki można wyciągnąć jakąś lekcję, a Michał czuł się przed walką naprawdę dobrze. Crute ma czarny pas BJJ, Michał ma niebieski i Australijczyk za wszelką cenę chciał dochodzić do zwarcia. Sprowadził go i tam zaczął trzymać. Michał wstawał, było obalenie i tak kilka razy. Jego rywal narzucił takie tempo, że gdyby Michał to przetrzymał to 2 runda byłaby dla niego znacznie lepsza, jednak do 2 rundy nigdy nie doszliśmy. Tutaj przede wszystkim chodziło o grappling, a dokładnie jiu jitsu. MMA jest nieprzewidywalne. Crute dobrze to wymyślił, posyłając wysokie kopnięcie i od razu wejście. Do tego ważył w dniu walki 102 kilogramy, a Michał 96. Duży gość, wręcz kawał chłopa.

Michał ma mieszane uczucia jeżeli chodzi o tę sytuację, bo nigdy nie dostał tak zimnego prysznica. Ja go traktuję jak swojego syna i kiedy on przegrał, to poczułem jakbym stracił kogoś bliskiego. Michał kocha stójkę, jednak musi poprawić parter. Zacząć robić to czego nie lubi. Ludzie tutaj walczą o duże pieniądze, wiec obóz przeciwny rozpracował go na czynniki pierwsze. To, że poprawił sporo po walce z Ovincem St. Preux, to super i tak samo było z Błachowiczem. Przegrał kilka walk, a dzisiaj jest pretendentem do pasa. Jest smutek, wiadomo że on będzie i nie bierzemy tego na luzie. Gdybym był hazardzistą, to bym zastawił dom na ten pojedynek i dzisiaj byłbym bezdomny. Tu chodzi o to, że życie jest nieprzewidywalne. Największym atutem Michała jest jednak fakt, że jest młody, ambitny a czas leczy rany. My już z trenerem Mirosławem przeanalizowaliśmy to co należy poprawić i jedziemy dalej.

Z trenerem Roszkiewiczem rozmawialiśmy tak naprawdę chwilę przed obszernym wywiadem z głównym trenerem Mirosławem Oknińskim, więc także i tutaj poruszyliśmy wspomniany już wątek różnicy kilogramów oraz ewentualnej decyzji o zejściu w dół:

Ja sobie nie wyobrażam Michała na 84 kilogramy. Szybkość miałby na pewno, ale on ma szeroką ramę, jest grubokościsty. W jego przypadku to jakieś 8 kg. Rozmawiałem o tym w Nowej Zelandii z Israelem Adesanyą, który jest wyższy o głowę i każdy ma inną genetykę. Michał to jest taki byczek Fernando. On się dostał do UFC stójką, a parter robi od niedawna. Tutaj jest jednak Formuła 1. Dlatego od jakiegoś czasu poprawił również przygotowania motoryczne. Zrobił się bardziej atletyczny, urosły mu barki.

Powtórzę jednak, że Michał musi zacząć robić więcej tego czego nie lubi. Gdyby to była ich pierwsza wspólna walka, to Jimmy nie wiedziałby czego się spodziewać. Wiemy, że „Lord” jest w polu zainteresowania UFC i otrzyma kolejną szansę.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamila Samiec
Kamila Samiec
2 lat temu

Skoro Crute mógł wnieść 102kg w dniu walki , to absolutnie nie widzę powodu, dla którego Oleksiejczuk nie mógłby spalić tłuszcz z brzucha i się odwodnić, aby walczyć w średniej i w dniu walki wnosić 90-92kg i mieć jakieś realne szanse na sukces. Przecież teraz każdy zawodnik po takich walkach będzie wchodził w klincz z Michałem i go spacyfikuje .

Janek
Janek
2 lat temu

Najbardziej w tym wszystkim przeszkadza mi ze caly czas mowia o wadze a kto michalowi zabronil wniesc do klatki 120kg niech wiecej je.

ptys
ptys
Reply to  Janek
2 lat temu

Ale tu nie chodzi o wniesienie na wage tluszczu.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x