Cezary Kęsik po obronie pasa na TFL 20: „Widziałem, że Georgi uderza na 100% i bardzo się męczy.”

08 Marzec 2020
1

Szczęśliwy Cezary Kęsik w otoczeniu licznie zgromadzonych fanów po wygranej na TFL 20, którzy mocno przeciążyli oktagon, by wspólnie z nim świętować zwycięską obronę pasa:

W Radomiu zawsze fajnie (bronić tytułu), bo jest dużo kibiców. W Lublinie było więcej moich kibiców, ale hala była po prostu większa i nie było tego widać tak jak tutaj, gdzie kibicujących jest połowa hali.

Przyjezdny Georgiy Lobzhanidze okazał się twardszy niż pierwotnie mogliśmy założyć, o czym świadczył przebieg rundy numer jeden i kawałek drugiej. Jednak na szczęście Cezarego, takiej ofensywy nie dało się utrzymać w nieskończoność:

Zauważyłem, że Georgi idzie na 100%, w każdy cios wkładając dużo siły. Tak samo było u niego w parterze i czułem to spięcie. Ja wtedy byłem rozluźniony, co jakiś czas zadawałem cios. Wiedziałem, że on się bardzo męczy. Pod koniec rundy widziałem jak wiele energii , a w przerwie trener powiedział mi, że on jest bardzo zmęczony i żebym na spokojnie próbował go trafić nogą/ręką. Jak będzie okazja to miałem od razu iść w parter i tak to się skończyło. Gdy poszedłem na ziemię, wpiąłem się za plecy, rozciągnąłem, wykluczyłem rękę, to czułem już jego brak mocy. Dlatego zadawałem uderzenia i wiedziałem, że jeżeli nie będzie odpowiadał, to pojedynek zostanie przerwany.

Po pięciu walkach w przeciągu dwunastu miesięcy naturalnie rodzi się pytanie, jak długo jeszcze „Polski Czołg” utrzyma takie tempo. Jak stwierdził, dopóki jest zdrowie, dopóty będzie aktywny w oktagonie:

Ja wszystko rozumiem i podchodzę do tego z chłodną głową. Jeżeli mam jakąś kontuzję, to czekam, odpoczywam do pełnej regeneracji i dopiero wtedy się przygotowuję. Nie ma tak, że ktoś mi proponuje walkę i ja ją od razu biorę na hura. Tak samo będzie teraz. Odpocznę trochę, chyba nie mam żadnej kontuzji. Lekko mnie noga boli. Jak będzie zdrowie to wracam na salę, jak będzie propozycja walki.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Paweł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł
Gość
Paweł
Offline

Brawo Czarek nie ma na hura chwali się