Fabiński podjął ryzyko walki na Cage Warriors 113, aby zapewnić byt rodzinie w czasie pandemii

20 marzec 2020
7

Chyba nikt, nawet sam Bartosz Fabiński nie przypuszczał, że będąc w najlepszej lidze MMA świata, przeżyje jeszcze tyle zwrotów akcji co przy jego odwołanej walce na UFC w Londynie, którą niespodziewanie udało się uratować i przenieść na dzisiejsze Cage Warriors 113 w Manchesterze:

W tym wszystkim pomógł mi trochę mój manager Artur Ostaszewski, a trochę dziennikarz z portalu BloodyElbow, który zainteresował się moją sytuacją w związku z odwołaniem gali/walki na UFC. Ja w rozmowie wspominałem wówczas, że jest to bardzo ciężka sytuacja dla mnie, bo kolejna walka odwołana. Wcześniej miałem kontuzję, więc też długo nie walczyłem i dzięki temu wywiadowi zainteresowali się włodarze Cage Warriors, który we współpracy z UFC przenieśli walką na swoją galę. Ja biję się z zawodnikiem, który również jest zawodnikiem organizacji UFC.

Najwyraźniej rola mediów w tym konkretnym przypadku była znacząca jak potwierdził sam zawodnik, co zdecydowanie potwierdza ich użyteczność w życiu codziennym, jak i zawodowym:

Ja zawsze tak myślałem (że media są potrzebne). Zdecydowanie wyszło to na plus i cieszę się bardzo, bo dzięki temu uratowaliśmy cały wysiłek i koszta, jakie włożyłem w przygotowania, gdzie w ostatniej chwili dowiedziałem się, że gala UFC w Londynie została odwołana.

Nie bez znaczenia w całej sytuacji jest sprawca całego zamieszania, czyli korona wirus COVID-19, przez którego gospodarka na całym świecie z dnia na dzień przeżyła spore zatrzęsienie. Ponieważ o godziwy zarobek może być przez jakiś czas trudno, tym większy dylemat stał przed Bartoszem wybierającym pomiędzy ryzykiem podróży oraz walką, a instynktem samozachowawczym, który nakazywał mu zostać:

Oczywiście, że biłem się z myślami. Nie byłem pewny nawet, czy jest w ogóle szansa dotrzeć na tę galę. Dużo walk jest odwołanych właśnie ze względu na to, że nie udało się zawodnikom dotrzeć na miejsce. Podjąłem taką próbę dotarcia i udało się. Najpierw samochodem wyjechaliśmy z Polski, a później samolotem na teren Anglii i dalej samochodem. Podróż była długa, smutna i męcząca. Myślę, że gdy wrócę to ze zdrowego rozsądku poddam się 2-tygodniowej kwarantannie. Jadę do Anglii zarabiać pieniądze, bo każdy musi zarabiać pieniądze. Jest to dla mnie w tej chwili jedyne źródło utrzymania poza prowadzeniem zajęć, które są teraz zawieszone. Więc podjąłem decyzję, żeby wziąć tę walkę, ale zdrowy rozsądek nakazuje zachować szczególną ostrożność tym bardziej, że nie chciałbym później sprowadzić jakiegoś nieszczęścia na swoją rodzinę.

Jest jeszcze jeden istotny czynnik psychologiczny, bowiem przegrana w Cage Warriors może dać wrażenie, jakby Polak nie był gotowy na UFC:

Kompletnie o tym nie myślę. Ja potrzebowałem walki z kilku powodów. Miałem długą przerwę, nie robię się coraz młodszy i chciałem się bić. Do tego siedzenie i czekanie na to co przyniesie los też niczemu nie służy.

Darren to duży chłop, silny i będzie pewnie szukał rozwiązania w stójce. Dużo bijący rękoma, silne ciosy. Szuka low kicków, łydki i tyle. Jeżeli bym jednak nie wierzył w zwycięstwo to bym się nie zdecydował.

Pojedynek ten będzie najważniejszą walką wieczoru gali Cage Warriors 113 i będzie transmitowana na Fight Passie oraz w telewizji Polsat Sport. Karta główna zaczyna się od 22:00.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Primo
Primo
2 lat temu

Szacun.

Paweł
Paweł
2 lat temu

Polsat Sport Fight leci na żywo teraz

boss
boss
2 lat temu

Bedzie dobra walka, trzymam kciuki

Zawodnik32
Zawodnik32
2 lat temu

Będzie ciężka walka

sraku
sraku
2 lat temu

Co rodzinie po bycie jak tatuś oprócz czeku przywiezie choróbsko

Bolo78
Bolo78
Reply to  sraku
2 lat temu

Czy przywiezie to nie wiadomo, a rodziny nie wykarmisz siedzac w izolacji bez perspektywy na jakakolwiek walke
Ja go rozumiem , choc nie popieram

ptys.
ptys.
Reply to  sraku
2 lat temu

warto byc jeszcze wyksztalconym.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x