Trzy gale UFC przełożone w czasie. Kwietniowe Tony vs Khabib zgodnie z planem

17 Marzec 2020
2
Trzy gale UFC przełożone w czasie. Kwietniowe Tony vs Khabib zgodnie z planem

Głównodowodzący UFC robił co mógł, by dać pozory kontynuowania biznesu MMA, jednak w obliczu rosnącego zagrożenia korona wirusem, w końcu musiał dać za wygraną. Najpierw powiadomił wczoraj pracowników o tymczasowo odwołanych trzech kolejnych galach, a dalej poinformował o swoim planie partnera telewizyjnego ESPN:

Jesteśmy gotowi na sobotę, by zrobić to na żywo na ESPN z Oklahoma City. Mamy walki, rozpiskę, fighterów i wszystko inne, ale najwyraźniej Prezydent przemówił własnie do narodu i najpierw zaczęło się od ograniczenia do 50 osób w jednym pomieszczeniu, co było trudne, ale dostosowaliśmy się. To było możliwe, bo mieliśmy zostawić tylko kilka osób z produkcji. Teraz mówią o 10 osobach, ale to już niemożliwe, nie damy rady tego zrobić. Robiliśmy wszystko o czym mówił rząd i lekarze, ale nie mamy wyboru jak przełożyć walki. Przekładamy trzy kolejne gale, ale 18 kwietnia z Khabib vs Ferguson wciąż się odbędzie.

Chodzi o gale 21 marca, 28 marca i 11 kwietnia z nadzieją, że czterokrotnie odwlekane Khabib vs Tony na UFC 219 odbędzie się tak jak było tym razem zaplanowane, czyli właśnie 18 kwietnia. Dana podkreślił, że jest na tyle zdeterminowany, że może chcieć uciec nawet na tereny mniej zagrożone, a przynajmniej mniej restrykcyjne:

Musimy iść za (amerykańskim) nakazem maksymalnie 10 osób w pomieszczeniu. Mamy nadzieję, że wszystko oczyści się do kwietnia. Ten pojedynek się odbędzie, bez ludzi, nawet prawdopodobnie poza granicami USA, ale się odbędzie.

Oczywiście także i te plany mogą zostać zweryfikowane na podstawie wydarzeń z kolejnych tygodni, które pokażą na ile wprowadzone ograniczenia dają rezultaty w zwalczeniu pandemii. Sam przecież mówił na ubiegłotygodniowej konferencji, że „tylko jakaś większa katastrofa jest w stanie przeszkodzić w zorganizowaniu tego pojedynku.”

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
W.Mrozowskiptys. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ptys.
Gość
ptys.
Offline

Byloby straszne gdyby znowu do tej walki nie doszlo. Ferguson moze zmowu w tzw. miedzyczasie zlapac kontuzje, a C.N. – roztyje do polciezkiej. 😉