Tverdokhlebov dla Duszy na FEN 28: „Vitaly nie jest ani mocny, ani zły. Jest odpowiedni.”

04 marzec 2020
0
Tverdokhlebov dla Duszy na FEN 28: „Vitaly nie jest ani mocny, ani zły. Jest odpowiedni.”

Niedawna wizyta Pawła Jóźwiaka w Rosji obfitowała w kolejnego uczestnika FEN 28 zza wschodniej granicy, bowiem w Lublinie zawalczy Vitaly Tverdokhlebov (7-4). Rosjanin zmierzy się z Szymonem Duszą (8-4), będącym po dwóch mocnych zwycięstwach z rzędu.

Przyjezdny Tverdokhlebov do tej pory walczył przede wszystkim w kategorii 70 kilogramów, a raz nawet w 66 kg, co od razu zostało skrzętnie wychwycone i wypomniane organizatorowi w sieci. Już na pierwszy rzut oka wiadać bowiem, że reprezentant Opola jest od niego znacznie większy, o czym porozmawialiśmy z Szymonem dzisiaj rano:

Ja po prostu robię dużo wagi, stąd taka wizualna różnica. Mikhael Lebout też wyglądał niepozornie i był mniejszy, a miałem spore problemy w klinczu, do którego Vitaly również często dąży. Jak to każdy Rosjanin zresztą, który ma doświadczenie w zapasach czy sambo.

Jako fighter Tverdokhlebov nie jest natomiast ani mocny, ani zły. Jest odpowiedni i na pełnym skupieniu jestem w stanie przez niego przejść podczas walki. Ludziom nigdy nie dogodzisz. Jednak on się dobrze rusza, ma tlen (cardio), dobrze rusza się zarówno w stójce jak i w parterze. Dlatego bardziej od tego co piszą kibice MMA, skupiam się na tym, żeby go przejść w walce.

Co do części opisowej faktycznie. Vitaly nie imponuje mocą uderzenia, jednak często narzuca presję idąc do przodu, uderzając częściej niż jego oponenci. Gdy pojawia się okazja lubi skrócić dystans, obalić i tam pracować dalej aż do końca. Panowie zmierzą się oczywiście już 28 marca w Lublinie.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x