Khabib uziemiony w Dagestanie, bukmacherzy przyjmują zakłady na Ferguson vs Gaethje

01 kwiecień 2020
0
Khabib uziemiony w Dagestanie, bukmacherzy przyjmują zakłady na Ferguson vs Gaethje
foto.: youtube.com

Klątwa to chyba odpowiednie słowo w przypadku wielce oczekiwanej walki Tony’ego Fergusona z Khabibem Nurmagomedovem, który był już odwlekany cztery razy, a 18 kwietnia miała być oficjalna próba numer pięć. Wygląda na to, że pandemia może ostatecznie przeszkodzić w realizacji planów Dany White, bowiem Dagestańczyk jest chwilowo uziemiony w związku z zamknięciem strefy lotniczej dla samolotów pasażerskich:

Trenowałem w AKA bez jakiejkolwiek informacji odnośnie walki na temat tego gdzie i jak się ona wydarzy. Wówczas UFC powiedziało nam, że walka na 100% nie odbędzie się w USA. Dodali, że na 99% będzie to miało miejsce w Zjednoczonych Emiratach.

Po rozmowie z UFC zdecydowaliśmy polecieć do Emiratów na miesiąc przed walką. Nie pamiętam dokładnej daty, to był 19-ty lub 20-ty marca, musiałbym sprawdzić. Kiedy już wylądowaliśmy w Emiratach dowiedzieliśmy się, że kraj ten zamierza zamknąć granice i nikt nie będzie mógł wlecieć lub wylecieć, poza stałymi rezydentami.

Musielismy więc wrócić do Rosji. Teraz jestem w Dagestanie i przygotowuję się trenując każdego dnia. Jednakowoż nie wiem na co się przygotowuję. Ponieważ po przybyciu do Rosji dostaliśmy informację, że tu też granice będą zamknięte. Tak jak w Stanach Zjednoczonych, jak w Europie, Emiratach i wszędzie na świecie. Cały świat ma obecnie kwarantannę.

To jednak nie koniec wieści jakie oznajmił na swoim Instagramie, bowiem jest ciąg dalszy, niekoniecznie dobry dla mistrza wagi lekkiej i w sumie dla nikogo:

Słyszę również informacje, że zamierzają zorganizować UFC 249 (bez względu na wszystko) ze mną lub beze mnie. Nie jestem przeciwny tej sytuacji. Zdaję sobie sprawę, ze fighterzy muszą wyżywić swoje rodziny i opłacić rachunki. Wiem jak bardzo jest im ciężko. Jeżeli nie walczą, nie zarabiają. Słyszałem nawet, że zamierzają znaleźć Tony’emu innego oponenta, bo on jest w USA a ja tutaj w Rosji. Nie jestem tu jednak z własnej woli.

UFC powiedziało, że to na 100% nie będzie miało miejsca w USA i nawet jeżeli nie w Emiratach, to stanie się to po tej części Atlantyku. Przedyskutowaliśmy wszystko z UFC. Do tej pory przetrenowałem ciężko 5 tygodni ciężkich przygotowań w AKA. Teraz nie wiem co się stanie. Ciężko jest trenować i ścinać wagę, podczas gdy cały świat jest zamknięty i nie wiesz nawet do czego się przygotowujesz. To jednak nie pierwszy raz, gdy mierzę się z przeciwnościami losu w swojej karierze.

Niestety głos rozsądku nie spotkał się ze zrozumieniem z drugiej strony:

Zbliża się 18 kwietnia Khabib, a Ty chowasz się w Rosji. Ban na podróż nie powstrzyma mnie przed zlaniem ci tyłka. Nie używaj tego jako wymówki do wycofania się. Wysłano ci wiele lokalizacji, wyślij nam jedną. Wciąż moja dziwka #BrońLubZwakuj (motherfuckerze).

Wg ESPN, potencjalnym zastępca mógłby być Justin Gathje, który dawno już optował za walką z Khabibem, który już tydzień temu przyznał, że jest w mocnym treningu:

Kluby są zamknięte, ale ja wszedłem i miałem ze sobą czterech ludzi. Ja, Drew Dober i dwójka moich trenerów. Dopóki utrzymujesz poniżej 10 osób (w pomieszczeniu). Nie jestem pewny jakie dokładnie są teraz zasady. Zdecydowanie jednak gymy są pozamykane dla ludzi.

Dla mnie wszystko przebiega w miarę normalnie. Chodzę do biura. Robię bieżnię na dole i na niej pracuję. To akurat dobre w przypadku walki. Po prostu robię cardio, próbując nie rozleniwiać się i nie wyjeść wszystkich schowanych zapasów.

Amerykańscy bukmacherzy rozpoczęli nawet przyjmowanie zakładów, wg których Ferguson, jako ten lepiej przygotowany, jest naturalnie faworytem tego starcia. Wciąż oczywiście można stawiać na oryginalne Tony vs Khabib, a nawet na potencjalne miejsce w którym odbędzie się (lub nie) UFC 249.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x