Nielegalne streamy wciąż ogromnym problemem dużych graczy na rynku MMA

07 kwiecień 2020
10

W jednym z ostatnich MMAnews Live #105, współprowadzący Fame MMA Krzysztof Rozpara odniósł się przede wszystkim do wysiłku jaki wspólnie poczynili do zorganizowania jednej z ostatnich imprez w okresie pandemii korona wirusem, jednocześnie zapowiadając walkę z rakiem niszczącym scenę PPV od środka, czyli nielegalnymi transmisjami omijającymi płatny system lub co gorsza, wykorzystującymi oryginalny system do czerpania nielegalnych korzyści:

Obawiam się, że kolejny raz bardzo mocno ucierpieliśmy z powodu re-streamów. To jest prawdziwa patologia i prawdziwe problemy z którymi musimy walczyć i z czym walczą wszyscy producenci, artyści, którzy produkują treści audiowizualne, do których mają prawo własności, prawo autorskie, a które są rozkradane i rozprzestrzenianie bezprawnie dystrybuując je, a nawet sprzedając je. Był jeden portal, który posunął się do takiej bezczelności, że kradł nasz sygnał i sprzedawał go po niższej cenie. Sprzedawał własne PPV, po zaniżonej cenie. Mi brakuje słów i w sposób kulturalny nie da się tego nazwać, nie ma na to określenia bez użycia słów bardzo obraźliwych. To jest coś strasznego, bo jak można coś takiego robić? A osoby, które kupują tamto PPV dlatego, że nie chcą zapłacić normalnej ceny, to również nie potrafię tego zrozumieć. Te osoby mają świadomość tego, że kupują od z nielegalnego źródła ciesząc się, że zaoszczędzą 10 złotych i kupią od złodzieja. To jest coś strasznego, co zawsze będziemy piętnować, będziemy zawsze temu przeciwni.

W tym przypadku jednak nie należy składać broni, a wręcz odwrotnie, uderzyć tam gdzie boli najbardziej. Czyli po portfelu, a nawet po ograniczeniu wolności:

Będziemy walczyli wszelkimi dostępnymi nam środkami i zamierzamy walczyć z re-stremami, z przestępcami, którzy to robią. Myślę, że już udowodniliśmy, że nikt nie jest bezkarny. To tylko kwestia czasu. Namierzymy, znajdziemy a odpowiednie służby dostaną dowody i materiały, które pozwalają na doprowadzenie takiej osoby i na postawienie im zarzutów karnych, co w przypadku kradzieży własności intelektualnej, oraz uzyskaniu korzyści materialnych, zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat pięciu. I nie ma znaczenia, że chowacie się VPN-em (red. Wirtualna sieć prywatna). Myślicie, że Wasze IP jest nie do namierzenia. Już pokazaliśmy – owszem, jest!

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
moon
moon
2 lat temu

Podobno w necie nic nie ginie. Nie można takiego złodzieja namierzyć i ukarać?

Zielony666W
Zielony666W
Reply to  moon
2 lat temu

Jasne, że tak. Sprzedawca VODa ma nasze IP, maila i dane płatności. Po tych informacjach można znaleźć każdego. Plus każda gala jest znaczona znakami nie widocznymi gołym okiem.

moon
moon
Reply to  Zielony666W
2 lat temu

No to w czym jest problem?

Primo
Primo
Reply to  moon
2 lat temu
BoloJang
BoloJang
Reply to  Zielony666W
2 lat temu

wystarczy streamować z sieci TOR, absolutnie nie do namierzenia, zapamiętajcie i wbijcie sobie do głowy KRAŚĆ TRZEBA UMIEĆ.

Dawacsiano
Dawacsiano
Reply to  BoloJang
2 lat temu

Po pierwsze korzystając z TORa sam udostępniasz swój adres do ich sieci. Po drugie TOR to jest to samo co VPN tyle że przechodzi przez większą liczbę serwerów (połączenia cebulkowe)- dlatego jest niezmiernie trudny do wykrycia. Choć FBI już niejednokrotnie się udawało.
Można równie dobrze wybrać VPNa,który nie magazynuje danych. Wtedy ktoś kto się zgłosi po Twoje IP nie dostanie nic, bo nic nie jest zapisywane.
Dziękuję za uwagę.

Zielony666W
Zielony666W
Reply to  Dawacsiano
2 lat temu

Spoko tylko wiesz, że stream jest „znaczony” i widać kto go kupił. Jest to niewidoczne okiem człowieka a wystarczy filtr i heja ooo pan xxx@yyy.com streamuje. Nie pomoże Darknet, VPN czy cokolwiek. Każdy stream jest przypisany do użytkownika. Użytkownik to przynajmniej mail i dane płatności. Szanuję fame mma za walkę ze złodziejami. Janusze myślą, że przechytezą a potem 30000 kary i płacz.

BoloJang
BoloJang
Reply to  Dawacsiano
2 lat temu

Ryjku nie masz pojęcia o czym piszesz.

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x