Chatri Sityodtong: „Zdecydowanie powitałbym pomysł mega wydarzenia ONE vs UFC.”

25 maj 2021
0
Chatri Sityodtong: „Zdecydowanie powitałbym pomysł mega wydarzenia ONE vs UFC.”
foto.: onefc.com

To zabawne, bo akurat dzień przed ukazaniem się tej informacji w mediach społecznościowych organizacji ONE Championships, miałem koleżeńską rozmowę w której dokładnie omawialiśmy w jaki sposób poszczególne kraje, organizacje tworzą swoich bohaterów i jak wiele zależy od miejsca, czasu oraz okoliczności, by dopomóc ziścić się swojemu scenariuszowi. I zaledwie kilkadziesiąt godzin później, idealnie w tempo wszedł głównodowodzący azjatyckim gigantem Chatri Sityodtong, który rzucił wyzwanie w kierunku UFC:

Zdecydowanie powitałbym pomysł mega wydarzenia ONE kontra UFC.

Pomysły między organizacyjnej rywalizacji, lub współpracy jak kto woli, są znane w środowisku sportowym od zarania dziejów. Nigdy nie są łatwe do dopięcia, ale nie niemożliwe, co pokazała w przeszłości choćby wskazana w wiadomości UFC. Dokładnie 18 lat temu Dana White wyruszył do Japonii by raz na zawsze wyjaśnić, który z dwójki „legendarne wówczas Pride FC” czy pretendujące do tego miana Ultimate Fighting Championship mają większy kaliber zawodników. Wyznaczony do zadania Chuck Liddell zaczął dobrze, jednak w kolejnym etapie Grand Prix uległ, przez co misja zakończyła się niepowodzeniem. Tylko chwilowo, bo wystarczyło poczekać by kilka lat, by UFC „pokojowo” mogło wykupić i wymazać z pamięci fanów swojego największego konkurenta.

Tyle z historii MMA, teraz pytanie czy Dana podejmie rękawicę? Prawda jest taka, że na tego typu zagraniach najwięcej korzysta mniejszy z graczy, w tym wypadku ONE Championship. Mamy to przeczucie, że jedyne co zrobi szef amerykańskiego UFC, będzie się równało niczemu… co najwyżej ograniczy się do komentarza, zapytany o sprawę przez któregoś z co bardziej dociekliwego dziennikarza.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x