Lubelska Gala Sportów Walki TFL 22 z publicznością, 9 walkami i patronatem PZKB

06 maj 2021
0
Lubelska Gala Sportów Walki TFL 22 z publicznością, 9 walkami i patronatem PZKB
foto.: tfl-mma/Katarzyna Gromada

Sporo zmian na dynamicznie zmieniającym się rynku dla lokalnych wydarzeń takich jak Thunderstrike Fight League, szykujących się na czerwcowe uderzenie, a w zasadzie okienko jakim rząd uraczy przedsiębiorców i zwykłych obywateli. Już 4 czerwca TFL 22 przywita bowiem widzów na lubelskiej Hali MOSiR, którzy będą mogli zapełnić połowę obiektu. Oczywiście to pod warunkiem, że założenia poluzowania obostrzeń faktycznie wejdą w życie. Jako alternatywa pozostaje również transmisja na TVP Sport z którą organizator Jacek Sarna miał już okazję współpracować. W krótkiej rozmowie z naszym portalem usłyszeliśmy co nieco o kulisach, które będą wyglądały następująco.

Na czerwcowej gali kibice będą mogli zobaczyć 9 pojedynków, które będą stanowiły jej hybrydową całość. Hybrydową, ponieważ będziemy świadkami 6 zawodowych walk, w tym 5 MMA i 1 starcie w kickboxingu będące wynikiem współpracy z PZKB, bo organizacja nawiązała kooperację z Polskim Związkiem KickBoxingu. To jednak opowieść na następny raz. Oprócz wyżej wymienionych, będą 3 pojedynki semi-pro. Poszczególni zawodnicy powoli sami ogłaszają swój udział. I tak:

Na pierwszy ogień Hubert Szymajda (8-4), który ostatni raz walczył pod sam koniec 2019, przegrywając z byłym mistrzem Jerrym Kvarnstromem po zaskakującym duszeniu i to w pojedynku, który Polak wygrywał. Od tamtego czasu borykał się z kilkoma kontuzjami, a jedna z nich wyeliminowała go z debiutu na kwietniowym Babilon MMA, z czego niewielu zdaje sobie sprawę. Ostatecznie skorzysta ze sprawdzonej opcji TFL, która może być dla niego będzie pomocna w odbudowaniu pasma zwycięstw, dzięki któremu mógłby wrócić do KSW. Jego umowa z Konfrontacją wygasła w grudniu 2020 i tylko mocne wygrane mogą go pchnąć ponownie we właściwym kierunku.

Dalej Łukasz Bieniek (6-6), który nieszczęśliwie również jest po dwóch przegranych z rzędu. Jego pojedynki jednak zawsze są interesujące w kontekście emocji jakie generuje swoimi występami, a które niemal za każdym razem kończą się przed regulaminowym czasem. Ostatni raz walczył w Międzychodzie w listopadzie 2019. Jak przekonuje na swoim FB, kolejne starcie będzie dla niego eliminatorem do pasa.

Na karcie pojawi się ponownie Kamil Giez (0-0-1), który z pozycji prawej ręki szefa TFL chyba jednak woli akcję z samego środka oktagonu. Po ciągu dwóch wygranych w semi pro, we wrześniu zeszłego roku zdecydował się na zawodowy debiut. Po zaciętym boju starcie zakończył remisem. To z kolei prowadzi nas do Kacpra Anisiewicza (0-0-1), który był współodpowiedzialny za wspomniany remis. Reprezentant Garwolina spróbuje sił ponownie, licząc że tym razem wynik pójdzie jedno oczko do przodu.

Z nazwisk goszczących w Thunderstrike będzie także Adrian Hamerski, który w amatorstwie przecierał się po ringach ALMMA, Armia Fight Night i właśnie TFL, gdzie debiutował w marcu 2020. Jednogłośne zwycięstwo dało mu szansę, by organizator raz jeszcze zechciał po niego sięgnąć.

Z kobiecych akcentów nie mogło zabraknąć Judyty Rymarzak (3-3), która po serii walk dla TFL, wyruszyła z powrotem na zagraniczne wody. Pod koniec stycznia walczyła ponownie na czeskim/słowackim Oktagon, przegrywając niestety przez duszenie w 1 rundzie starcia. Niewzruszona, jak najszybciej wróciła na matę treningową, dlatego w czerwcu zobaczymy ją ponownie.

Na koniec dobrze znane nazwisko wśród kibiców Thunderstrike, czyli Artur Krawczyk (1-2). Jego pojedynki i eksplozywność kończą się dla niego z różnym skutkiem, ale walki są ciekawe dla oka. Zawodnik Brawler Fight Club Końskie ma sobie przecież coś jeszcze do udowodnienia. Zwłaszcza po latającym kolanie z września 2020, który wyłączyło mu prąd i zdolność do obrony.

Póki co, wszelkie dane o gali pojawiają się wyłącznie za pośrednictwem fighterów oraz ich mediów społecznościowych, ale już wkrótce promocję rozpocznie także sama organizacja Thunderstrike Fight League. Sprzedaż biletów od 10-go maja.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x