OKTAGON 24: Naruszczka „o wszystko albo nic” i miano pretendenta do starcia z Vemolą

04 maj 2021
0
OKTAGON 24: Naruszczka „o wszystko albo nic” i miano pretendenta do starcia z Vemolą

Wczoraj w godzinach wieczornych, organizacja Oktagon MMA podała ciekawą informację dotyczącą najbliższej przyszłości Marcina Naruszczki (21-9-2). To prawdopodobnie efekt wizyty Mirosława Oknińskiego na gali sprzed kilku dni, gdzie co prawda przegrał Robert Bryczek ale mocne zwycięstwo odnotował Kamil Minda, Teraz czas na wspomnianego Naruszczkę. Jego oponentem wg oficjalnego newslettera będzie Eric Spicely (12-6).

Mocną bronią Amerykanina jest przede wszystkim jego jiu jitsu, którego w 2016 roku użył by dosłownie poskładać jak precla mocnego Thiago Santosa. Bardzo gibki w parterze porusza się tam jak ryba w wodzie, zajmując dogodne pozycje i nawet wymagające techniki jak gogoplata czy omoplata nie są dla niego trudne. Potrafi dosłownie skakać z jednej pozycji dominującej do drugiej, tworząc kombinacje prowadzące do celu, czyli do poddania. Nauczył się również całkiem sprawnie uderzać, zmieniać okazjonalnie pozycje na nogach, skąd trzeba uważać na wysokie kopnięcia nogą.

„Zebrinha” wypłynął na szerokie wody w TUF 23, a z prądem poszedł już jako pełnoprawny zawodnik UFC, gdzie w sezonie 2016-2018 wygrał 2 z 5 pojedynków. Gdy stracił kontrakt rozpoczął udany bieg dwóch zwycięstw, przypieczętowany przegranym powrotem do UFC, a w styczniu porażką na Abu Dhabi Warriors 15/EFC 32. Gdy przegrywa to zawsze przed czasem, głównie przez nokauty. A to Naruszczka potrafi robić dobrze, o czym zapewnił nas w krótkiej rozmowie. Tym razem jednak z zupełnie innym nastawieniem:

Jestem na takim etapie, że muszę albo bić się z mocnymi, albo podjąć decyzję o odwieszeniu rękawic. Nie mam czego kalkulować. Albo teraz coś osiągnę, albo dam sobie na luz i przeniosę zawodowe MMA na stronę hobbistyczną, a zarabiać na życie będę z czegoś innego.

Przypominamy, iż Marcin cały czas jest zawodnikiem FEN i jego kontrakt na Polskę obowiązuje. W kwestiach reszty świata droga pozostaje otwarta, jeżeli w żaden sposób nie koliduje to z Fight Exclusive Night. Wg naszych informacji na następnej gali Paweł Jóźwiak go nie przewidział.

Nowością z kolei u samego fightera ze Starego Bosewa będzie kolejny etap współpracy z trenerem Jakubem Ogonowskim, z którym wspólnie przenoszą realia treningowe z lekkiej atletyki na podwórko MMA. Jaki jest tego efekt?

Jestem bardzo zadowolony ze współpracy i widzę, że Mirosław Okniński również jest tutaj jak najbardziej za. Trener Ogonowski dba o moją motorykę oraz wydolność. Wystarczy spojrzeć jak robią to w UFC, gdzie zawodnicy z dużo cięższych kategorii są w stanie przewalczyć trzy do pięciu rund na wysokim poziomie wydolnościowym.

Oktagon MMA 24 odbędzie się 29-go maja w Czechach. Zwycięzca Naruszczka vs Spicely otrzyma możliwość, by stanąć w szranki z Karlosem Vemolą, obecnym czempionem dywizji średniej.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x