Oskar Piechota: „Oficjalnie nadal jestem w UFC.”

10 maj 2021
0
Oskar Piechota: „Oficjalnie nadal jestem w UFC.”
foto.: ufc.com

Przed weekendowy news dotyczący złamania regulaminu antydopingowego przez Oskara Piechotę (11-3-1), był na swój sposób przedawniony dla w momencie jego ukazania się, ale interesujący dla kibiców. Owszem, kara zawieszenia dotyczy trójmiejskiego fightera aż do 25.09.2022., ale sam proces ustalania jego warunków trwa już od 7 miesięcy. Ale zacznijmy od początku.

Wg naszych informacji, właściwa próbka wykazująca nieprawidłowości na obecność peptydu GHRP-2, została pobrana od „Imadła” 25 września 2020 i już wtedy było wiadomo, że wynik jest pozytywny i jakieś zawieszenie w prawach do startów będzie na pewno. I tu robi się bardziej ciekawie, bowiem „wpadka” nie oznacza, że zawodnik nie będzie badany dalej. Kolejnych badań od tamtej pory było 6 lub 7 i żadna z nich nie wykazała obecności tegoż środka. W międzyczasie toczyła się współpraca pomiędzy stronami USADA a sztabem Piechoty, który zagrał w otwarte karty w kontekście wyjaśniania okoliczności i wskazania choroby zwyrodnieniowej bioder, przez którą substancja znalazła się w jego organizmie w celach leczniczych.

Stamtąd wnioski są jeszcze ciekawsze, bo skoro zawodnik cały czas jest badany, to jego pozycja względem UFC jest klarowna. W krótkiej rozmowie z zawodnikiem, ten przekazał naszemu portalowi:

Oficjalnie nadal jestem w UFC.

Oczywiście wszystko rozegra się w czasie i o dalszych losach Piechoty w organizacji, zadecydują osoby na odpowiednich stanowiskach. Przypominamy, Oskar wygrał tylko 2 z 5 walk w UFC (w tym 1 NC), ale jego występy niosły za sobą sporo emocji.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x