UFC 262: Oliveira spektakularnie znokautował Chandlera, Dariush zamęczył Fergusona

16 maj 2021
0
UFC 262: Oliveira spektakularnie znokautował Chandlera, Dariush zamęczył Fergusona
foto.: ufc.com

To ważna noc dla wielu! Przede wszystkim dla Charlesa Oliveiry, który zatrzymał ciosami mocno pompowanego przez organizację Michaela Chandlera. Dla Brazylii, która ponownie ma swojego mistrza. Dla Beneila Dariusha, który po wygranej z Fergusonem będzie miał szansę spełnić marzenia. A także dla organizacji i Stanu Teksas, które współtworzyły dzisiejsze widowisko UFC 262. Poniżej wyniki, oraz przebieg wybranych pojedynków.

Charles Oliveira vs Michael Chandler.

Runda 1.
Walka rozpoczęła się wycięcia Chandlera w wykonaniu Braylijczyka. Amerykanin odwdzięczył się solidnym prawym, który wstrząsnął rywalem i po którym ten krwawił z okolic łuku brwiowego. Charles poszedł po nogi, ale nadział się na dynamiczną próbę gilotyny. Wyszedł i od razu poszedł za plecy. Chandler wstał i z impetem rzucił się na plecy, ale znalazł się w paskudnej sytuacji. Udało mu się odwrócić i wstać, a stamtąc ciosami mocno zamroczył Brazylijczyka, dobijając go kolejnymi GnP. Michael poszedł w parter i dalej dobijał, Brazylijczyk bronił się ile sił, klinczował i unikał ciosów, jednak sporo z nich wchodziło. Udało mu się przetrwać.

Runda 2.
Druga odsłona rozpoczyna się wymianą, w której Oliveira trafia krótkim lewym idealnie na szczękę Chandlera, który. Amerykanin wyraźnie zachwiany pada, wstaje i już wie, że jest w poważnych tarapatach. To samo wie Charles, który ciosami goni uciekającego rywala. Trafia raz, drugi, trzeci i czwarty, ten pada po raz kolejny. Grad ciosów bardzo szybko pokazuje sędziemu, że to jest ten czas by przerwać. Oszalały ze szczęścia Oliveira przeskakuje siatkę, podbiega najpierw do komentatorów, a później do Dany White, zostawiając na jego garniturze nieco krwi.

Tony Ferguson vs Charles Oliveira.

Runda 1.
Dariush rozpoczął pierwszy atak. Męczy tylną nogę Tony’ego low kickami. Widać, że jest bardzo skupiony na narzuceniu tempa. Niezwykle agresywny trafia raz za razem, spycha go ciosami i obala. Ferguson zdołał skontrować kopnięciem na twarz rywala, ale presja nadal po stronie Beneila, który atakuje barażem ciosów. Tony szuka ucieczki tylnymi drzwiami, ale po chwili znowu jest na plecach. Tam czeka na niego kolejna porcja ciosów. Koniec rundy, Beneil chciał przebić piątkę, ale Tony go odepchnął.

Runda 2.
Dariush nie rezygnuje z tempa, trafia, goni, obala, Tony wciąga go w duszenie D’arce. Tony próbuje, próbuje, jednak nie zdołał zająć odpowiedniego kąta, z którego technika mogłaby lepiej zadziałać. W końcu Beneil wychodzi i dalej okłada będącego na plecach Fergusona. Kibice chcą więcej stójki, buczą. Ferguson wstaje, Dariush wskakuje za plecy, ześlizguje się, idzie po nogę i skrętówkę. Ferguson nawet nie broni, choć technika mocno wchodzi. Skopał najpierw ręce Beneila, a później kopem zerwał uchwyt, ale dalej jest na plecach z dołu. Rywal nie daje mu ani krzty odpoczynku, zmuszając go do działania.

Runda 3.
Noga Fergusona może odczuwać skutki skrętówki, który nie porusza się już tak gładko na nogach. Ta walka nie jest nawet blisko, a Beneil idzie do przodu jak czołg, pełen energii wyrzuca Tony’ego w powietrze i rzuca nim o glebę. Ferguson próbuje duszenia z dołu, ale Dariush wychodzi. Do końca rundy zamęcza rywala ciosami i dociskaniem pozycji.

Sędziowie mają dzisiaj łatwą pracę, bo jasno widać, że wyszło 30-27 dla Beneila Dariusha.

Oto jak prezentują się wyniki.

Walka wieczoru:
155 lbs: Charles Oliveira pokonał Michaela Chandlera przez KO (lewy sierp + GnP) Runda 2 0:19

Druga walka wieczoru:
155 lbs: Beneil Dariush pokonał Tony’ego Fergusona jednogłośną decyzją (30-27, 30-27, 30-27) Runda 3, 5:00

Główna karta:
125 lbs: Rogerio Bontorin pokonał Matta Schnella jednogłośną decyzją (30-27, 30-27, 29-28) Runda 3, 5:00
125 lbs: Katlyn Chookagian pokonała Viviane Araujo jednogłośną decyzją (29-28, 29-28, 30-27) Runda 3, 5:00
145 lbs: Edson Barboza pokonał Shane’a Burgosa przez KO (prawy sierp) Runda 3, 1:16

Karta wstępna:
185 lbs: Andre Muniz pokonał Ronaldo Souzę przez techniczne poddanie (balacha) Runda 1, 3:59
145 lbs: Lando Vannata pokonał Mike’a Grundy’ego  niejednogłośną decyzją (30-27, 29-28, 27-30) Runda 3, 5:00
185 lbs: Jordan Wright pokonał Jamiego Picketta przez TKO (kolano na głowę i uderzenia) Runda 1 1:04
125 lbs: Andrea Lee pokonała Antoninę Shevchenko przez poddanie (balacha), Runda 2, 4:52

Karta przedwstępna:
125 lbs: Priscila Cachoeira pokonała Ginę Mazany przez TKO (uderzenia), Runda 2, 4:51
155 lbs: Tucker Lutz pokonał Kevina Aguilara jednogłośną decyzją (29-28, 29-28, 30-27) Runda 3, 5:00
155 lbs: Christos Giagos pokonał Seana Soriano przez techniczne poddanie (duszenie Brabo) Runda 2, 3:59

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x